Belgia lepsza od Finlandii. Gol samobójczy bramkarza i trafienie Lukaku [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 21 cze 2021 | 22:51
Belgia pokonali Finlandię 2:0 (0:0). Podopieczni Roberto Martineza z 9 punktami na koncie wygrali rywalizację w grupie B.
Belgowie znakomicie rozpoczęli turniej. W dwóch pierwszych meczach zdobyli 6 punktów i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej. Dziś - w trzecim meczu grupowym - przyszło im się mierzyć z Finlandią.
Pierwsza połowa starcia nie przyniosła bramek. Finowie skupiali się na grze defensywnej i nie dawali rywalom rozwinąć skrzydeł.
W 15. minucie Hradecky znakomicie interweniował, gdy na bramkę uderzył Lukaku. Przewaga Belgów rosła, ale golkiper Finów do przerwy nie dał się pokonać. Tuż przed gwizdkiem pokazał swoje umiejętności przy strzale Doku. Chwilę później w polu karnym padł Eden Hazard, ale sędzia nie wskazał na wapno.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Belgia atakowała, zaś Finlandia głęboko się broniła. Gorąco zrobiło się w 63. minucie, gdy Hazard wpadł w pole karne, ale nie zdołał pokonać golkipera rywali. Po chwili do siatki trafił Lukaku, ale gol nie został uznany ze względu na minimalnego spalonego.
Ostatnie minuty należały jednak do Belgów. Najpierw piłka wpadła do siatki po pechowej interwencji Hradecky'ego. Ten gol został zapisany jako trafienie samobójcze bramkarza.
W 81. minucie wynik spotkania ustalił Lukaku. Belgowie ostatecznie pokonali Finlandię 2:0 i wygrali rywalizację w grupie B.
0 - 2
21 cze 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

65'
(anulowano)
74'
L. Hradecky
76'
M. Batshuayi
84'
C. Benteke
Marcus Forss
90'
1'

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 7

21 cze 2021 | 22:54
0
Szczęsny jednak nie będzie jedynym bramkarzem w historii euro z samobójem xD
21 cze 2021 | 22:56
0
Ilość bramek samobójczych przejdzie do historii po tym Euro.
22 cze 2021 | 00:09
0
Ilość chybionych karnych najpewniej też.
0
Kolejna mocna druzyna z kompletem punktow.
22 cze 2021 | 09:38
0
zrobili co do nich zależało Belgowie
22 cze 2021 | 09:30
0
Mogli odpuscic Finlandii chociaz remis dac grali pierwszym skladem debile zamiast rezerwowym dac zagrac
22 cze 2021 | 10:37