Benfica weszła z drzwiami do ćwierćfinału LM! Koncert! Club Brugge zdemolowany w Lizbonie [WIDEO]

Belga / press focus
Demonstracja siły Benfiki Lizbona w rewanżu z Clubem Brugge w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Portugalski klub przypieczętował awans do ćwierćfinału gromiąc rywala 5:1.
Zespół z Lizbony był w doskonałej sytuacji już po pierwszym meczu. Z Belgii przywiózł dwa gole zaliczki.
Golem zakończyła się już pierwsza akcja Benfiki. Trafienie Joao Mario nie zostało jednak uznane z powodu spalonego. Szkoda, bo Portugalczyk trafił do siatki w bardzo efektowny sposób.
Gospodarze na "legalnego" gola czekali do końcówki pierwszej połowy. W kilka minut rozwiali wówczas marzenia Brugii o awansie do ćwierćfinału.
Benfica objęła prowadzenie w 38. minucie. Gospodarze wyprowadzili świetną kontrę - błyskawicznie przedostali się spod własnego pola karnego w szesnastkę gości. Tam obrońców wymanewrował Rafa Silva i sytuacyjnym strzałem pokonał Simona Mignoleta.
Gospodarze drugiego gola strzelili w doliczonym czasie pierwszej połowy. Joao Mario zagrał do Goncalo Ramosa, ten minął obrońców i zapakował piłkę do siatki.
Napastnik Benfiki swojego drugiego gola strzelił w 57. minucie. Tym razem świetnie wykończył podanie Aleksa Grimaldo.
W 71. minucie swojego gola doczekał się Joao Mario. Reprezentant Portugalii skutecznie wykonał rzut karny.
Gospodarze przypieczętowali efektowne zwycięstwo w 77. minucie. Piątego gola dla Benfiki strzelił David Neres.
Club Brugge zdołał zdobyć honorową bramkę. W 87. minucie dla gości w piękny sposób trafił Bjoern Meijer.
Marcin Karbowski07 Mar 2023 · 22:49