Beniaminek wygrał z Deportivo La Coruna na Estadio Riazor

Albert galiza, wikicommons
Piłkarze Deportivo La Coruna ulegli u siebie Girona FC 1:2 (0:1) w drugim poniedziałkowym meczu 9. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Riazor prowadzenie przyjezdnym zapewnił dwadzieścia minut przed przerwą strzałem z rzutu karnego Aday. Sześć minut po zmianie stron, również z "jedenastki", wyrównał Lucas Perez.
Losy konfrontacji rozstrzygnął dziewiętnaście minut przed końcem Portu, który w sytuacji sam na sam płaskim strzałem zaskoczył Nigeryjczyka Francisa Odinakę Uzoho.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie beniaminek z Katalonii awansował na piętnaste miejsce w tabeli. Zespół z Galicji doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na szesnastą lokatę w klasyfikacji.