Benzema dał Realowi Madryt zwycięstwo! Czy sędzia skrzywdził Atletico po starciu Casemiro z Moratą? [WIDEO]

Twitter
Real Madryt pokonał Atletico Madryt 1:0 (0:0) w hitowym meczu 20. kolejki La Ligi.
Pierwsze minuty spotkania były pod kontrolą gospodarzy. Piłkarze Zinedine'a Zidane'a stworzyli sobie dwie dobre okazje - obie jednak zmarnował Sergio Ramos.
Po ponad kwadransie meczu do głosu doszli piłkarze Atletico. Vitolo doszedł do piłki w polu karnym, miał trochę miejsca, ale strzelił w środek bramki. Jego strzał obronił Thibaut Courtois, a odbitą przez bramkarza piłkę Ramos zdołał wybić na rzut rożny.
W kolejnych minutach pierwszej połowy goście stworzyli dwie świetne szanse na strzelenie gola. Najpierw Angel Correa uderzył w słupek, a następnie po rajdzie nie zdołał pokonać bramkarza Realu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.
W przerwie eksperci dyskutowali o sytuacji z 32. minuty. Wtedy w polu karnym Realu po starciu z Casemiro upadł Alvaro Morata, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.
Od początku drugiej połowy Real ruszył do ataku. Wysiłki "Królewskich" przyniosły efekt w 56. minucie.
Wtedy na lewej stronie Ferland Mendy otrzymał piłkę od Viniciusa Juniora i dośrodkował ją w pole karne Atletico. Karim Benzema dopadł do niej i pokonał Jana Oblaka.
W kolejnych minutach przeważał Real, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem "Królewskich", którzy umocnili się na prowadzeniu w tabeli La Ligi - mają 49 pkt. Atletico jest na 5. miejscu z dorobkiem 36 pkt.