Benzema znów skarcił Chelsea w Lidze Mistrzów! "The Blues" grali w dziesiątkę, Real był bezlitosny [WIDEO]

Screen z Twittera
Real Madryt w środowy wieczór znacznie przybliżył się do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. "Królewscy" wygrali u siebie z Chelsea 2:0 po golach Karima Benzemy i Marco Asensio. "The Blues" grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bena Chilwella.
W ostatnim czasie obie drużyny zawodziły w rozgrywkach ligowych, ale w Champions League to "Królewscy" uznawani byli za zdecydowanych faworytów dwumeczu. Już w trzeciej minucie Chelsea miała jednak pierwszą okazję bramkową. Kontrę próbował wykończyć Joao Felix, lecz jego strzał obronił Thibaut Courtois.
"Królewscy" odpowiedzieli pod koniec pierwszego kwadransa gry. Szczęścia próbował wówczas Benzema, trafił jednak w dobrze ustawionego Kepę. Później niecelny strzał oddał Fede Valverde.
W 21. minucie gospodarze byli już skuteczniejsi i otworzyli wynik spotkania. Znakomite prostopadłe podanie w pole karne posłał Carvajal, Kepa obronił strzał Viniciusa, lecz wobec dobitki Karima Benzemy był już bezradny.
Chelsea mogła błyskawicznie odpowiedzieć, ale Courtois znakomicie zatrzymał Sterlinga. Po drugiej stronie boiska sytuację w polu karnym uratował natomiast Thiago Silva, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Viniciusa. W pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.
"The Blues" od początku drugiej połowy próbowali ruszyć do ataku. Courtois z łatwością obronił strzał Felixa, Enzo Fernandez uderzał niecelnie. Z biegiem czasu sytuacja londyńczyków mocno się skomplikowała.
Najpierw z powodu kontuzji boisko musiał bowiem opuścić Kalidou Koulibaly, a później z czerwoną kartką z murawy wyleciał Ben Chilwell. Anglik faulował wychodzącego na czystą pozycję Rodrygo, a sędzia nie zamierzał go oszczędzać.
Od tego momentu Real miał już pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 74. minucie przyniosło to efekt w postaci drugiego gola. Dobrą zespołową akcję "Królewskich" ładnym strzałem zza pola karnego wykończył Asensio.
"Królewscy" atakowali bramkę przeciwników, lecz nie przyniosło to już kolejnych goli, choć w doliczonym czasie gry świetną okazję miał jeszcze Benzema. Na Stamford Bridge Hiszpanie pojadą jednak z dwubramkową zaliczką i w tej chwili to oni są znacznie bliżej półfinału Ligi Mistrzów.
Maciej Pietrasik12 Apr 2023 · 22:54