Bezcenne zwycięstwo Polaków w walce o mundial! "Biało-Czerwoni" o krok od baraży [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 12 paź 2021 | 23:02
Reprezentacja Polski odniosła niezwykle ważne zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. W Albanii podopieczni Paulo Sousy pokonali gospodarzy 1:0. Bohaterem został Karol Świderski.
Od pierwszego gwizdka atmosfera w Tiranie była niezwykle gorąca, gospodarze wyszli na spotkanie bardzo naładowani. Kibice głośno fetowali ich każde udane zagranie, a rywalizacja momentami była bardzo ostra.
W szóstej minucie byliśmy świadkami sporej kontrowersji, gdy w polu karnym padł Adam Buksa. Sędzia nie odgwizdał faulu - powtórki pokazały, że nieczyste wejście było, ale raczej tuż przed "szesnastką". System VAR nie mógł więc interweniować.
Od początku sporo błędów popełniał Grzegorz Krychowiak. Jego strata z dziewiątej minuty mogła być bardzo kosztowna, ale Uzuni uderzył na szczęście niecelnie. Polacy starali się przejąć inicjatywę, lecz pierwszy celny strzał oddali dopiero w 30. minucie. Berisha poradził sobie wówczas z uderzeniem Zielińskiego.
Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się nie tylko goli, ale nawet stuprocentowych okazji bramkowych dla któregoś z zespołów. Spotkanie stało na zdecydowanie niższym poziomie niż to, który oba zespoły rozgrywały miesiąc temu w Warszawie.
O ile na początku spotkania Krychowiak prezentował się bardzo słabo, to w kolejnych minutach brylował w środku pola. "Biało-Czerwoni" nie potrafili jednak poważniej zagrozić bramce rywali.
W 67. minucie zrobiło się groźnie, gdy piłkę w polu karnym przejął Kamil Jóźwiak. Dośrodkowanie przed bramkę rywali nie przyniosło efektu. Świetną sytuację nasza kadra miała pięć minut później. Wówczas Krychowiak przejął piłkę na połowie rywali i ruszył prawą flanką. Berisha wyszedł jednak z bramki, skrócił kąt i zażegnał niebezpieczeństwo.
W 77. minucie "Biało-Czerwoni" dopięli swego. Piłkę na połowie rywali przejął Tymoteusz Puchacz, dograł do Mateusza Klicha, a ten znakomicie obsłużył Karola Świderskiego. Napastnik PAOK-u Saloniki z bliska trafił do siatki.
W stronę cieszących się Polaków z trybun poleciały butelki. Był to już drugi taki przypadek w tym meczu, więc Clement Turpin zdecydował się na przerwanie spotkania. Piłkarze zeszli do szatni na około 20 minut.
Ostatecznie mecz został wznowiony. Albańczycy do samego końca starali się doprowadzić do remisu. W 85. minucie pod naszą bramką zrobiło się groźnie, lecz Jan Bednarek zażegnał niebezpieczeństwo.
Finalnie Polacy zwyciężyli w Tiranie 1:0, znacznie przybliżając się do gry w marcowych barażach. "Biało-Czerwoni" dzięki kompletowi punktów awansowali na drugie miejsce w tabeli. Więcej na temat tego, jak obecnie prezentuje się klasyfikacja, piszemy TUTAJ.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 103

12 paź 2021 | 23:03
0
ALBAŃSKA DZICZ UCISZONA W NAJLEPSZY MOŻLIWY SPOSÓB! Gra nie porywała (łagodnie to ujmując), Krychowiakowi upiekła się karygodna wręcz kurwa strata na samym początku, która tak naprawdę powinna się skończyć golem dla Albanii, nie stworzyliśmy sobie żadnej czystej "setki" (poza golem), ale mamy te baraże. Co będzie w marcu, ciężko powiedzieć, więc póki co cieszmy się z tego co jest i czekajmy na wiosnę.
12 paź 2021 | 23:07
0
zamknij morde,dziczy to se szukaj u siebie w legiuni cioto polska!
12 paź 2021 | 23:08
0
@loxinho999 starego wolasz? Jebac albanczykow
12 paź 2021 | 23:11
0
jeb se ojca swego,menela!Albanczycy ci żone ruchaja,takie twoje miejsce w szeregu polaczku!
12 paź 2021 | 23:16
0
Odrób lekcje a nie bierz się za internety.
12 paź 2021 | 23:09
0
A ty na następny raz mecz oglądaj uważnie, a nie komentarz szykujesz w trakcie meczu, żeby być pierwszy i plusiki zgarnąć, bo niemożliwe, żebyś w w pół minuty od wstawienia artykułu coś takiego napisał
12 paź 2021 | 23:28