Bezlitosny Bayern Monachium rozbił rywali. Popis Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Bayern Monachium wygrał z FC Koeln w meczu 23. kolejki Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 (2:0).
Mistrzowie Niemiec w dwóch ostatnich meczach Bundesligi zdobyli tylko jeden punkt. Najpierw przydarzył im się remis z Arminią (3:3), potem musieli uznać wyższość Eintrachtu (1:2).
Dziś więc podopieczni Hansiego Flicka nie mogli pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Ich rywalem w meczu 23. kolejki Bundesligi była drużyna FC Koeln.
Mistrzowie Niemiec od początku narzucili swoje warunki. W 18. minucie udało im się wyjść na prowadzenie.
Po kwadransie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Znów podawał Goretzka, a Polak z zimną krwią posłał piłkę obok interweniującego golkipera.
Po przerwie niespodziewanie goście zdobyli bramkę kontaktową. Fatalną postawę obrony "Die Roten" wykorzystał Skhiri. Wydawało się, że Bayern może mieć problemy z dowiezieniem wygranej do końca.
W 64. minucie na boisku pojawił się jednak Thomas Mueller. Niemiec w pierwszym kontakcie z piłką zagrał do Lewandowskiego, a ten podwyższył na 3:1.
W 77. minucie koszmarny błąd przydarzył się Neuerowi. Bramkarz Bayernu wyszedł z bramki, ale został wyprzedzony przez Drexler. Pomocnik trafił jednak... w słupek!
Ostatecznie Bayern wygrał 5:1. W ostatnich minutach dublet ustrzelił Gnabry.
W ligowej tabeli zajmuje pierwszą pozycję. Na swoim koncie ma 52 punkty. Nad RB Lipsk ma 5 "oczek" przewagi, ale "Byki" rozegrały o jedno spotkanie mniej.
Daniel Makarewicz27 Feb 2021 · 17:19