Błysk Messiego, cudowny gol Neymara i piętka Ramosa. Pierwsze trofeum w udanym debiucie trenera PSG [WIDEO]

screen z Twittera
Piłkarze Paris Saint-Germain w niedzielny wieczór zasłużenie sięgnęli po Superpuchar Francji. Mistrzowie kraju wygrali 4:0 z Nantes, a do siatki trafiali Leo Messi, Neymar (dwukrotnie) oraz Sergio Ramos.
Tego lata w stolicy Francji zaszły spore zmiany. Odpowiedzialny za nie był przede wszystkim Luis Campos, który na nowego trenera wybrał Christophe'a Galtiera. Debiut tego ostatniego okazał się bardzo efektowny.
Szkoleniowiec w meczu z Nantes nie mógł skorzystać z usług zawieszonego za kartki Kyliana Mbappe, lecz na boisku pierwsze skrzypce grali dwaj inni gwiazdorzy PSG. Świetnie zaprezentowali się Neymar oraz Leo Messi.
To właśnie współpraca tej dwójki przyniosła w 22. minucie pierwszego gola. Argentyńczyk minął bramkarza rywali i dopełnił formalności z bliska. Wcześniej w poprzeczkę trafił jeszcze Presnel Kimbempe.
Na przerwę PSG schodziło przy prowadzeniu 2:0. Już w doliczonym czasie gry przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Neymar. Strzałem w samo okienko nie dał najmniejszych szans bramkarzowi rywali.
W drugiej części spotkania o wyniku praktycznie przesądził Sergio Ramos. Po dośrodkowaniu Verrattiego strzał Sarabii obronił jeszcze Lafont, lecz przy dobitce piętką Sergio Ramosa golkiper Nantes był już bezradny.
W 81. minucie Castelletto faulował w polu karnym Neymara i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. "Jedenastkę" na gola zamienił sam poszkodowany, ustalając wynik spotkania na 4:0.
Tym samym PSG sięgnęło po Superpuchar Francji, a Christophe Galtier mógł świętować bardzo udany debiut w nowym klubie. Już za niespełna tydzień stołeczny zespół czeka inauguracja sezonu ligowego w meczu przeciwko Clermont.
Maciej Pietrasik31 Jul 2022 · 21:55