Błyskawiczny awans Igi Świątek do ćwierćfinału Roland Garros! Niespodziewany koniec meczu z Curenko! [WIDEO]

Iga Świątek bardzo szybko awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka skorzystała z problemów Łesii Curenko, która poddała spotkanie w pierwszym secie, przy stanie 5:1 dla Polki.
Początkowo wydawało się, że mecz Świątek z Curenko powinien rozpocząć się około godziny 15 lub 16. Dwa wcześniejsze spotkania na korcie Suzanne Lenglen były jednak wyjątkowo długie.
Starcia Beatriz Haddad Mai z Sarą Sorribes Tormo i Holgera Rune z Francisco Cerundolo były prawdziwymi tenisowymi maratonami. Oba te pojedynki trwały po blisko cztery godziny.
Z tego względu spotkanie Świątek z Curenko rozpoczęło się dopiero przed godziną 20:00. W przeciwieństwie do poprzednich meczów na tym korcie, było wyjątkowo krótkie.
Polka od samego początku dominowała nad niżej notowaną rywalką. Szybko wyszła na prowadzenie 4:0, dwukrotnie przełamując przeciwniczkę. Była lepsza praktycznie w każdym elemencie gry.
Później Curenko utrzymała podanie, ale poprosiła o przerwę medyczną. Było widać, że zmaga się z jakąś chorobą. Miała między innymi problemy z oddychaniem.
Ukrainka wróciła na kort, ale po kolejnym gemie, przy stanie 5:1, poddała spotkanie. Świątek awansowała do ćwierćfinału po zaledwie 31 minutach. W nim zmierzy się z Coco Gauff. Będzie to powtórka zeszłorocznego finału.
Maciej Pietrasik05 Jun 2023 · 20:26