Bodo/Glimt znów pokonało AS Romę! Sensacja w Lidze Konferencji Europy [WIDEO]

FK Bodo/Glimt sprawiło kolejną niespodziankę. Norwegowie wygrali 2:1 z AS Romą w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy.
Rzymianie szukali dziś okazji do rewanżu za jesienną kompromitację. W fazie grupowej Bodo/Glimt niespodziewanie rozbiło "Giallorossich" 6:1.
W pierwszym składzie Romy znalazł się dziś Nicola Zalewski. W ostatnich tygodniach Jose Mourinho regularnie stawia na reprezentanta Polski.
Roma od początku meczu ruszyła do ataku. W 28. minucie bramkarz Norwegów obronił strzał Henricha Mchitarjana. Później golkiper poradził sobie z uderzeniem Tammy'ego Abrahama.
W 43. minucie Włosi dopięli swego. Do siatki trafił Lorenzo Pellegrini. Był to jedenasty gol pomocnika w tym sezonie.
Na początku drugiej połowy Norwegowie ruszyli do odrabiania strat. Ulrik Saltnes w 56. minucie doprowadził do remisu.
W 65. minucie Zalewski został zdjęty z boiska. Polak tym razem zanotował przeciętny występ.
Na kwadrans przed końcem Pellegrini znów umieścił piłkę w siatce. Tym razem gol nie został uznany, ponieważ pomocnik złamał linię spalonego. W końcówce po raz drugi musiał skapitulować za to Rui Patricio. Portugalczyk nie dał rady obronić strzału Hugo Vetlesena.
Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Bodo/Glimt. Rewanż odbędzie się za tydzień w Rzymie.
Leicester - PSV
W drugim ćwierćfinale Ligi Konferencji rozgrywanym o godzinie 21:00 Leicester bezbramkowo zremisowało z PSV.
Adam Kłos07 Apr 2022 · 22:55