Bolesna porażka Legii Warszawa z Napoli w Lidze Europy! Koszmarne zachowanie Josue [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
Kolejna porażka Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. "Wojskowi" na własnym boisku przegrali z Napoli. Antybohaterem spotkania został Josue, który sprokurował dwa rzuty karne.
Dziś w zespole z Neapolu zabrakło takich graczy jak Manolas, Insigne czy Osimhen, ale i tak to "Azzurri" byli zdecydowanym faworytem pojedynku przy Łazienkowskiej. Mecz z Legią rozpoczęli jednak w najgorszym możliwy sposób.
Już w 10. minucie "Wojskowi" objęli prowadzenie. Do siatki trafił Emreli. Znakomitą asystą przy tym golu popisał się Mladenović.
Piłkarze Napoli od razu ruszyli do odrabiania strat. O centymetry od szczęścia był Piotr Zieliński. Piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w poprzeczkę. Kilka chwil później Miszta zatrzymał Elmasa.
Mistrzowie Polski grali niezwykle walecznie. Nie odstępowali rywali na krok i na przerwę schodzili, prowadząc 1:0. Na początku drugiej połowy "Wojskowi" powinni podwyższyć prowadzenie. W poprzeczkę huknął Ribeiro, a dobitka Emreliego była niecelna.
Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie się zemściła. Zieliński był faulowany w polu karnym przez Josue. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i po chwili pokonał Misztę.
Gra toczyła się pod dyktando przyjezdnych. To "Azzurri" zdecydowanie przeważali i szukali kolejnego gola. W 74. minucie Zieliński zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawił się Mertens.
Kilka chwil później Belg dał prowadzenie swojemu zespołowi. W efektownym sposób wykorzystał rzut karny. Warto zaznaczyć, że "jedenastkę" znów sprokurował Josue.
Legia ostatecznie przegrała z Napoli 1:4. W 79. minucie kolejny cios "Wojskowym" zadał tym razem Lozano. Wynik spotkania ustalił zaś Ounas, który wręcz ośmieszył defensywę mistrzów Polski.
Daniel Makarewicz04 Nov 2021 · 20:39