Bolesna wpadka Realu Madryt tuż przed derbami. "Królewscy" uratowali remis w samej końcówce [WIDEO]

Screen z TV
W jedynym poniedziałkowym spotkaniu 25. kolejki La Liga Real Madryt zremisował na własnym boisku z Realem Sociedad 1:1. Prowadzenie gościom dał w 55. minucie Portu, a w końcówce do wyrównania doprowadził Vinicius.
Zinedine Zidane w kolejnym meczu nie mógł skorzystać z wielu podstawowych piłkarzy, którzy borykają się w problemami zdrowotnymi. W drugim spotkaniu z rzędu od pierwszej minuty zagrał Isco.
W pierwszej połowie to mistrzowie kraju zdecydowanie częściej gościli pod bramką rywali. Szczęścia próbowali między innymi Casemiro oraz Luka Modrić, lecz ich uderzenia były blokowane.
Naprawdę gorąco w polu karnym Realu Sociedad zrobiło się w 22. minucie. Wówczas po znakomitym dograniu Lucasa Vazqueza w poprzeczkę trafił Mariano Diaz (był także rykoszet), a po dobitce Marco Asensio ofiarnie interweniował jeden z obrońców.
Do przerwy utrzymał się rezultat bezbramkowy. Golkiper gości dobrze zachował się po uderzeniu Modricia, a nieznacznie pomylił się Casemiro.
W drugich 45 minutach to ekipa z Kraju Basków rozpoczęła grę z dużym animuszem. W 55. minucie przyniosło to gola piłkarzom z Sociedad. Z lewej strony Nacho Monreal dośrodkował do Portu, a ten skierował piłkę do siatki.
Błyskawicznie na to trafienie mógł odpowiedzieć Toni Kroos. Reprezentant Niemiec przymierzył sprzed pola karnego, posłał jednak piłkę tuż nad poprzeczką. Minimalnie niecelne było również uderzenie głową Casemiro.
Z biegiem czasu goście byli coraz bardziej cofnięci. Niecelne było między innymi uderzenie Rodrygo. Finalnie "Królewscy" doprowadzili jednak do wyrównania w 89. minucie za sprawą Viniciusa.
Po remisie 1:1 Real Madryt nadal zajmuje trzecie miejsce w La Liga. Do liderującego Atletico traci przed niedzielnymi derbami pięć punktów, ale ma na koncie o jeden mecz więcej od rywali. Real Sociedad wciąż jest piąty.
Maciej Pietrasik01 Mar 2021 · 22:52