Bologna lepsza od Sampdorii Genua. Grali Polacy

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock
Bologna FC wygrała u siebie z Sampdorią Genua 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu 9. kolejki włoskiej Serie A. W bramce gospodarzy wystąpił Łukasz Skorupski, natomiast w ekipie gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, który został ukarany żółtą kartką. Z powodu kontuzji w zespole przyjezdnych zabrakło Karola Linettego.
Kibice na gole musieli poczekać do drugiej połowy. Już na jej początku miejscowi objęli prowadzenie po trafieniu Rodrigo Palacio. Wyrównał w 64. minucie Manolo Gabbiadini. W 78. minucie zwycięską bramkę dla Bolonii zdobył Mattia Bani.
Podopieczni Sinisy Mihajlovicia zajmują 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Cagliari Calcio.
Natomiast zespół prowadzony przez Claudio Ranieriego jest ostatni z czterema "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie US Lecce.
Marcin Karbowski27 Oct 2019 · 14:49