Borussia Dortmund dopięła kolejny transfer! Duży talent podpisał pięcioletni kontrakt

Borussia Dortmund dopięła kolejny transfer! Duży talent podpisał pięcioletni kontrakt
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund ogłosiła oficjalnie drugi letni transfer. Pięcioletni kontrakt z drużyną z Signal Iduna Park podpisał Nico Schlotterback, którego BVB wykupiło z Freiburga.
Szefowie wicelidera Bundesligi zdecydowali się na przebudowanie defensywy. Już wcześniej oznajmiono, że zespół zasili Niklas Suele, do tej pory reprezentujący barwy Bayernu Monachium. To wcale nie był jednak koniec wzmocnień.
Dalsza część tekstu pod wideo
W poniedziałek oficjalnie poinformowano o pozyskaniu Schlotterbecka, który stał się jednym z liderów Freiburga. Piłkarz podpisał kontrakt, obowiązujący do czerwca 2027 roku.
- Nico Schlotterbeck to młody reprezentant Niemiec, który poczynił ogromne postępy. Jego profil doskonale pasuje do BVB - powiedział dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc.
- W porozumieniu ze wszystkimi zaangażowanymi stronami postanowiłem ogłosić dziś swoją przeprowadzkę do Borussii Dortmund, która nastąpi latem 2022 roku. Chciałem, aby wszyscy mieli jasność - przyznał Schlotterbeck.
- Ważne jest dla mnie, aby w końcowym okresie sezonu w pełni skupić się na trzech pozostałych meczach dla Freiburga. Mam nadzieję, że będziemy skutecznie rywalizować o nasze cele. Później nie będę mógł się doczekać nowych zadań w BVB - dodał.
Nico Schlotterbeck rozegrał w tym sezonie 35 oficjalnych meczów w barwach Freiburga. Strzelił cztery gole i miał dwie asysty. "Transfermarkt" wycenia go obecnie na 28 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik02 May 2022 · 18:42
Źródło: bvb.de

Przeczytaj również