Borussia Dortmund goni Bayern. Kolejny gol Erlinga Haalanda [WIDEO]

Joachim Bywaletz / Xinhua / PressFocu
Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Hoffenheim 3:2. Dzięki temu wciąż naciska na prowadzący w tabeli Bayern Monachium.
Borussia objęła prowadzenie już w 6. minucie. Po pięknym rozegraniu akcji formalności dopełnił Haaland, który z bliska wepchnął piłkę do pustej bramki.
Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Zupełnie nieobstawiony w polu karnym był Kramarić i uderzeniem z woleja pokonał Kobela.
W 57. minucie Borussia błyskawicznie przeniosła piłkę z własnej połowy pod bramkę rywali. Malen prostopadle podał do Reusa, a ten płaskim strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
Krótko po golu Reusa boisko opuścił Haaland. Reprezentant Norwegii doznał kontuzji, o której piszemy TUTAJ.
W 67. minucie Hoffenheim samo strzeliło sobie gola. Piłkę do swojej bramki skierował niefortunnie interweniujący Raum.
Emocje były jednak do samego końca, bo gospodarze zdołali strzelić kontaktowego gola. W 77. minucie do bramki Borussii trafił Rutter. Wywalczenie remisu było już ponad siły Hoffenheim.
Borussia po zwycięstwie ma trzy punkty straty do prowadzącego Bayernu. Mistrzowie Niemiec zagrają w niedzielę. Ich rywalem będzie Hertha.
Marcin Karbowski22 Jan 2022 · 17:26