Borussia Dortmund goni Bayern Monachium. Pokonała Mainz w samej końcówce [WIDEO]

Łukasz Laskowski/PressFocus
Borussia Dortmund ostatecznie wygrała z Mainz 1:0 (0:0). Tym samym zawodnicy Marco Rose zmniejszyli stratę do Bayernu Monachium do czterech punktów.
Borussia Dortmund była wyraźnym faworytem środowego starcia. Piłkarze Marco Rose mieli nadzieję, że uda się zmniejszyć stratę do Bayernu Monachium i pozostać w grze o tytuł mistrzowski.
Mainz natomiast jest skoncentrowane na zapewnieniu sobie spokojnego bytu w Bundeslidze. Do europejskich pucharów tracą wszak dziewięć punktów, natomiast nad strefą spadkową mają komfortowe dwanaście "oczek" przewagi.
Na boisku okazało się jednak, że siły rozkładają się równomiernie. Borussia miała co prawda więcej posiadania piłki, częściej oddawała celne uderzenia na bramkę, ale nie potrafiła zamienić tego na choćby jednego gola.
W pierwszej połowie zabrakło nawet konkretnej sytuacji, która pomogłaby zmienić wynik. Zupełnie niewidoczny był Malen, który w wyjściowej jedenastce zastępował Erlinga Haalanda. Holender regularnie przegrywał pojedynki z obrońcami Mainz, którzy uciekali się także do fauli.
Wynik dla ekipy gości starał się uratować szkoleniowiec, który w drugiej połowie wpuścił Erlinga Haalanda. Norweg zastąpił Mariusa Wolfa w 57. minucie, lecz sama zmiana była jedynym pozytywnym aspektem związanym z grą napastnika Borussii.
Haaland nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę i miał tylko 8 kontaktów z piłką. Było to zdecydowanie zbyt mało, aby złamać dobrze zorganizowaną defensywę Mainz.
Sytuację zmienił dopiero Axel Witsel. Belg trafił do siatki w 87. minucie i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.
Zwycięstwo sprawia, że BVB traci do Bayernu Monachium cztery "oczka". Do końca sezonu Bundesligi pozostało jeszcze osiem meczów.
Hubert Kowalczyk16 Mar 2022 · 20:30