Borussia Dortmund lepsza od FSV Mainz. Erling Haaland z dwoma trafieniami [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Borussia Dortmund odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Bundesligi. Tym razem uporała się z FSV Mainz.
Dzisiejsze starcie gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Marco Reus. 32-latek kapitalnie przymierzył pod poprzeczkę.
Przewaga BVB była widoczna gołym okiem. W pierwszej połowie nie przełożyło się na jednak gole. Borussia kolejny cios zadała jednak już po przerwie.
W 54. minucie sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Erling Haaland. Norweg nie uderzył najlepiej, ale piłka przełamała ręce golkipera rywali i ugrzęzła w siatce.
Ostatecznie Borussia wygrała 3:1. W 88. minucie goście zdobyli honorową bramkę. Do siatki trafił Burkardt. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry wspomniany Haaland. Norweg w kontrze wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Dzięki wygranej ekipa z Zagłębia Ruhry objęła pozycję lidera Bundesligi. Na swoim koncie ma 18 punktów po ośmiu rozegranych meczach.
Daniel Makarewicz16 Oct 2021 · 17:28