Borussia Dortmund liderem Bundesligi! Zwycięstwo BVB po golu Marco Reusa

Joachim Bywaletz/Pressfocus
Borussia Dortmund odniosła zwycięstwo w piątej kolejce Bundesligi. Podopieczni Edina Terzicia wygrali 1:0 z Hoffenheim.
Borussia od pierwszego gwizdka prowadziła grę w tym meczu. Już w 16. minucie Marco Reus otworzył wynik spotkania, strzelając swojego drugiego gola w tym sezonie. Po raz 45. w karierze Niemiec otworzył wynik meczu BVB w Bundeslidze.
Kilka minut później Anthony Modeste mógł podwyższyć prowadzenie. Francuz znalazł miejsce w polu karnym, ale nie zdołał wykończyć całej akcji.
W 33. minucie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z piłkarzy Hoffenheim. Arbiter uznał, że nie doszło do złamania przepisów i nakazał grać dalej.
W drugiej połowie nadal przeważali gospodarze. Swoją szansę na zdobycie bramki miał Thomas Meunier, jednak z jego strzałem poradził sobie Oliver Baumann.
W 86. minucie mecz został na chwilę przerwany. Wszystko z powodu młodego kibica, który wbiegł na murawę.
Borussia dowiozła jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka, dzięki czemu awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. BVB ma na koncie dwanaście punktów, o dwa więcej niż Bayern Monachium i Union Berlin, którzy jeszcze nie rozegrali spotkań w tej kolejce.
W następnej serii gier Borussia zmierzy się na wyjeździe z RB Lipsk. Hoffenheim na własnym boisku podejmie Mainz.
Adam Kłos02 Sep 2022 · 22:23