Borussia Dortmund na kwadrans przed końcem prowadziła 3:0, ale i tak straciła punkty! Asysta Piszczka

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund zremisowała przed własną publicznością z TSG Hoffenheim 3:3 (2:0) w sobotnim meczu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Łukasz Piszczek. Polak zaliczył asystę przy skutecznym strzale w długi róg Anglika Jadona Sancho, otwierającym wynik konfrontacji. Dwie minuty przed przerwą podwyższył Mario Goetze, dobijając piłkę z bliska.
Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się także Raphael Guerreiro. Portugalczyk wykończył płaskim uderzeniem w polu karnym rywali koronkową akcję zespołu z Zagłębia Ruhry.
Niespełna kwadrans przed końcem straty przyjezdnych rozpoczął odrabiać rezerwowy Algierczyk Ishak Belfodil. Osiem minut później kontaktową bramkę strzelił Czech Pavel Kaderabek, który wcześniej zaliczył również asystę. Po kolejnych dwóch minutach Belfodil efektownym "szczupakiem" głową doprowadził do wyrównania po rzucie wolnym i pozbawił lidera zwycięstwa.
Obie drużyny po raz drugi z rzędu podzieliły się punktami z rywalami. "Die Schwarzgelben" umocnili się nieznacznie na prowadzeniu w tabeli. Podopieczni Juliana Nagelsmanna natomiast spadli na dziewiątą lokatę w klasyfikacji.