Borussia Dortmund nowym liderem Bundesligi! Bayern nie może pozwolić sobie na wpadkę [WIDEO]

Norbert Barczyk / PressFocus
Borussia Dortmund nie przestaje walczyć o mistrzostwo Bundesligi. Dziś ekipa z Zagłębia Ruhry ograła Hoffenheim 1:0 (1:0) i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.
Przyjezdni od samego początku mieli dużą przewagę nad Hoffenheim. W 20. minucie szansę na otwarcie wyniku zmarnował Schlotterbeck, który uderzeniem głową przeniósł piłkę obok bramki.
Niemniej ekipa gości dopiero się rozkręcała, czego dowód zobaczyliśmy w kolejnych akcjach. Najpierw bramkarz gospodarzy zatrzymał Hallera, później słupek stanął na drodze Schlotterbecka, wyjątkowo aktywnego dziś w ofensywie, ale w 43. minucie drużyna Terzicia dopięła swego.
Wówczas do siatki trafił Brandt. Pomocnik wykorzystał świetną centrę od Reusa i mocnym uderzeniem głową wpakował piłkę w górną część bramki.
Po zmianie stron show zawodnikom skradł VAR, który dwukrotnie zmienił decyzję arbitrów boiskowych. W 50. minucie anulowano rzut karny dla Hoffenheim, a w 57. gola Wolfa, który mógł podwyższyć prowadzenie BVB.
Po tym zamieszaniu atmosfera nieco spadła i żadna ze stron nie tworzyła konkretnych akcji, które stanowiłyby realne zagrożenie. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do ostatniego gwizdka sędziego, ale sam wynik był dużym sukcesem gospodarzy - dzięki zwycięstwu 1:0 (1:0) Borussia wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Nad drugim Bayernem, który rozegrał jeden mecz mniej, ma 3 punkty przewagi.
Hubert Kowalczyk25 Feb 2023 · 17:28