Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w meczu o Superpuchar Niemiec! Kapitalny Jadon Sancho [WIDEO]

Shutterstock
Bayern Monachium przegrał z Borussią Dortmund 0:2 w meczu o Superpuchar Niemiec.
W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, ale nie brakowało sytuacji po jednej i drugiej stronie. Już w pierwszej minucie szansę miał Reus, lecz jego strzał z ośmiu metrów świetnie obronił Neuer.
Kilkanaście minut później Neuer popełnił poważny błąd. Wyszedł daleko z bramki, wyprzedził go Alcacer, ale Hiszpan nie był w stanie skierować piłki do pustej bramki. Za moment niemiecki golkiper popisał się dobrą interwencją przy strzale Guerreiro.
W odpowiedzi uderzał Coman z bliskiej odległości, ale jego strzał został zablokowany przez Hitza. Po chwili mieliśmy zamieszanie w polu karnym BVB. Lewandowski próbował uderzać, ale Hitz nie dał się zaskoczyć.
Jeszcze przed przerwą defensywa popełniła błąd w polu karnym, którego jednak Bawarczycy nie potrafili wykorzystać. Strzały Lewandowskiego i Goretzki zostały zablokowane.
Pierwszą bramkę zobaczyliśmy tuż po przerwie. Thiago stracił piłkę, Jadon Sancho fantastycznie zagrał do Alcacera, a ten skutecznie przymierzył płaskim uderzeniem.
Zawodnicy Kovaca starali się odrobić stratę - między innymi szalona akcja Kimmicha - ale otrzymali drugi cios od BVB. Zespół Favre wyprowadził błyskawiczną kontrę, którą w sytuacji sam na sam wykorzystał Sancho.
Bawarczycy nie byli już w stanie odpowiedzieć i przegrali z Borussią Dortmund 0:2.
Całe zawody rozegrał Robert Lewandowski. Nasz napastnik albo był bardzo szybko blokowany, albo po prostu nie stwarzał zagrożenia bramce rywali. W 59 minucie obejrzał żółty kartonik. Do 80 minuty na boisku przebywał Łukasz Piszczek.