Borussia Dortmund triumfuje w Pucharze Niemiec! Łukasz Piszczek z trofeum na koniec przygody z klubem [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 13 maj 2021 | 22:41
Borussia Dortmund wygrała 4:1 z RB Lipsk w tegorocznym finale Pucharu Niemiec. Losy spotkania już w pierwszej połowie rozstrzygnęli Jadon Sancho oraz Erling Haaland. Grał Łukasz Piszczek, dla którego jest to ostatnie trofeum w zawodowym futbolu.
Były reprezentant Polski zamierza zakończyć swoją przygodę z BVB po zakończeniu obecnych rozgrywek. O jego definitywnej decyzji poinformował Mateusz Borek, któremu przekazał ją były agent zawodnika. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Piszczek żegna się jednak z drużyną jako zdobywca Pucharu Niemiec. W berlińskim finale podopieczni Edina Terzicia od początku byli stroną przeważającą. Wynik otworzyli już w piątej minucie.
Wówczas zespół z Dortmundu przeprowadził błyskawiczną kontrę, którą pewnie wykończył Jadon Sancho. Anglik znalazł się z piłką w polu karnym i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.
W 28. minucie było już 2:0. Erling Haaland poradził sobie w "szesnastce" z Dayotem Upamecano. Francuz upadł na murawę i mógł tylko bezradnie obserwować, jak napastnik podwyższa rezultat.
W samej końcówce pierwszej połowy Peter Gulacsi znów musiał skapitulować. Marco Reus i Sancho wyszli we dwóch na bramkarza z Lipska, a Anglikowi pozostało dopełnienie formalności z bliska. Arbiter początkowo dopatrzył się spalonego, lecz po analizie VAR słusznie zmienił decyzję.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna od początku drugiej połowy rzucili się do odrabiania strat. Błyskawicznie przed szansą stanął wprowadzony w przerwie Nkunku, który po zaledwie 20 sekundach trafił w poprzeczkę.
Później to Borussia miała okazję na kolejnego gola. Tym razem ekipie z Dortmundu brakło jednak skuteczności, gdy z bliska spudłował Thorgan Hazard. Po drugiej stronie boiska w słupek trafił z kolei Forsberg, który nie wykorzystał błędu Buerkiego.
W końcu zawodnicy RB zdobyli bramkę honorową. Pięknym uderzeniem popisał się Dani Olmo, wlewając w serca wiceliderów Bundesligi nadzieję na to, że losy tego meczu można jeszcze odwrócić.
Niewiele brakowało, aby po kolejnej niepewnej interwencji Buerkiego zrobiło się 3:2. Borussia mogła mówić o sporym szczęściu, gdyż Olmo tym razem się pomylił. Później minimalnie spudłował też Nkunku, a okazję na hat-tricka zaprzepaścił Sancho.
W końcówce wygraną BVB przypieczętował Haaland. Norweg wykończył jeszcze jedną kontrę drużyny. Miał przy tym sporo szczęścia, bo poślizgnął się przy strzale.
Finalnie Borussia zwyciężyła więc 4:1 i sięgnęła po Puchar Niemiec. Teraz przed Łukaszem Piszczkiem i spółką ostatnie zadanie - zapewnienie sobie miejsca w Lidze Mistrzów na finiszu Bundesligi.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

0
W sumie bardziej trafnie to Lipsk przegrał w głowach. Całą pierwszą połowę byli sparaliżowani, statyczni i popełniali błędy indywidualne. Borussia grała w piłkę, do przerwy strzelili 3 bramki, drugą połowę musieli tylko dograć.
13 maj 2021 | 23:30
0
Ja bym powiedzial ze zle weszli w mecz. Lipsk to nie sa cieniaki zeby przegrywac mecze w satni
13 maj 2021 | 23:06
0
Piszczu legenda! Piłkarze BVB pożegnali go w świetny sposób
13 maj 2021 | 23:10
Piękne pożegnanie będzie mi go brakować jego w koszulce BVB.
0
Piękne pożegnanie będzie mi go brakować w koszulce BVB.
13 maj 2021 | 23:13
0
Łukaaaaaaasz Piszczeeeeeeek :) gratki
Jak mówiłem że Nagelsmanowi do topu trenerskiego brakuje to inni wychwalali go pod niebiosa ze to najwiekszy obecnie talent trenerski. Z Borussią 1-4 zrozumialbym gdyby to bylo z Bayernem ale w Borussi trener jeszcze na początku obecnego sezonu juniorów w Borussi trenowal.
0
Jak mówiłem że Nagelsmanowi do topu trenerskiego brakuje to inni wychwalali go pod niebiosa ze to najwiekszy obecnie talent trenerski. Z Borussią 1-4 zrozumialbym gdyby to bylo z Bayernem ale trener BVB jeszcze na początku obecnego sezonu juniorów w Borussi trenowal.
0
Jak mowilem ze po odejsciu Wernera Lipsk stracil moc w ataku to tez mowili ze teraz Lipsk jest jeszcze lepszy niz z Wernerem hehe
0
On jeszcze jest młody a już sporo u niego widać
13 maj 2021 | 23:31
0
Ale człowieku on trenuje RB Lipsk nie Manchester City, Liverpool, PSG czy Manchester United.
13 maj 2021 | 23:40
0
No faktycznie bo i tak osiągnął z Lipskiem wynik ponad siły. Lipsk kadrowo nie ma podjazdu bo bvb. Nie mają nawet napastnika do wykorzystywania tych wszystkich okazji. Lipsk kadrowo to nawet nie jest w pierwszej trójce w bundeslidze a zdobędą wice majstra. W bayernie będzie mieć troszkę mocniejszy zespół jednak prawda. Dodatkowo efekt odchodzącego trenera i spadku ciśnienia nic Ci nie mówi? A Bvb, które walczy ostatnio o wszystko grając mega dobrą piłkę na zakończenie sezonu gdzie zaczęło wreszcie tam trybic na miarę takiej kadry to też szok no nie?
14 maj 2021 | 00:14
0
To kto ma lepszą kadrę od Lipska poza BVB i Bayernem?
14 maj 2021 | 00:34
0
Nie no faktycznie trochę mnie poniosło. Tylko te 2 zespoły mają lepszą kadrę co nie zmienia faktu, że taki nokaut nie jest niczym niezwykłym. Bvb ma dużo lepszy skład i ostatnio ewidentnie się odrodzili. Polaczki już wyszydzają nagelsmana. Zobaczymy czy będzie tak fo śmiechu jak ten zdolny gość dostanie do swojej orkiestry instrumenty najwyższej jakości.
13 maj 2021 | 23:28
0
Gratulacje dla Borussii Dortmund.Brawo Halland, Brawo Reus, Brawo Sancho i inni.Fajnie widzieć Piszczka z Pucharem na pożegnanie z klubem, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.Szkoda że bez kibiców.Piękna przygoda z klubem Piszczka zakończona z happy-endem.
13 maj 2021 | 22:43
0
Miejmy nadzieję za upamecano i nagelsman będą tak jebani w pierdolonym bayernie monachium!
13 maj 2021 | 22:46
0
Oj, kogoś tu widzę mocno zapiekło oko między pośladkami :( Łzawisz z niego?
13 maj 2021 | 23:15
0
Pan profesor Piszczu!!! Gratulacje !!!!!
14 maj 2021 | 08:40
0
Mam cichą nadzieje, że meczyki nie zrobią artykułu pokroju wp, onetu czy interii w stylu ''SPRAWDŹ I LE ZAROBIŁ PISZCZEK ZA ZDOBYCIE PUCHARU NIEMIEC''.
13 maj 2021 | 23:12
0
Brawo Borussia pięknie pozegnaliście Piszczka
13 maj 2021 | 23:01
0
Triumf ustawienia z 4 obroncami nad ustawieniem z 3 stoperami.
0
Brawo Łukasz. Pięknie na koniec przygody z Borussią.
14 maj 2021 | 03:34
0
Dlugoletni filar Dortmundu. Piekna kariera.
14 maj 2021 | 03:23
0
~Dobra robota! BVB jak za czasów JK. Puchar jedzie do Dortmundu!
14 maj 2021 | 08:03
Borussia zdecydowanie lepsza. Wyeliminowali najmocniejsze atuty Lipska. Fajnie się Piszczak oglądało. Bardzo solidny mecz zagrał.
0
Borussia zdecydowanie lepsza. Wyeliminowali najmocniejsze atuty Lipska. Fajnie się Piszczka oglądało. Bardzo solidny mecz zagrał.
14 maj 2021 | 00:32