Borussia Dortmund w kryzysie! Erling Haaland zdobył dwa gole, ale jego drużyna i tak przegrała [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 22 sty 2021 | 22:26
Kolejna porażka Borussii Dortmund w Bundeslidze. Nie pomogły jej dwa trafienia Erlinga Haalanda. Tym razem ekipa Edina Terzicia musiała uznać wyższość Borussii Moenchengladbach.
Ofensywna gra, grad bramek i wielkie emocje - tak było zapowiadane dzisiejsze spotkanie na Borussia-Park. I rzeczywiście - kibice nie mogą czuć się zawiedzeni.
Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli gospodarze i już w pierwszej minucie wpakowali piłkę do siatki. Neuhaus technicznym strzałem pokonał Buerkiego, ale jego radość nie trwała długo. System VAR wykazał, że chwilę wcześniej Hofmann faulował Bellinghama.
Podopieczni Marco Rose dalej napierali na rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Elvedi po dośrodkowaniu Hofmanna z rzutu wolnego na wślizgu skierował piłkę do bramki rywali.
Piłkarze BVB nie załamali się takim stanem rzeczy i zabrali się do odrabiania strat. W roli głównej wystąpił Erling Haaland. Norweg w 22. minucie z ostrego kąta trafił na 1:1 po podaniu Sancho. Kilka chwil później znów dostał podanie od Anglika i z bliska nie dał szans Sommerowi.
To nie był jednak koniec strzeleckich popisów w Moenchengladbach. W 32. minucie Buerki popełnił prosty błąd, gdy po rzucie wolnym odbił przed siebie piłkę. Do futbolówki dopadł Elvedi, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki.
Tuż po przerwie padła kolejna bramka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ramy Bensebaini. 25-latek ograł Brandta i posłał piłkę obok Buerkiego.
Ekipa BVB nie była w stanie odpowiedzieć rywalom. Gospodarze za to losy rywalizacji rozstrzygnęli na 12 minut przed końcem. Wówczas Thuram uderzył głową po rzucie rożnym i ustalił wynik spotkania.
Borussia Moenchengladbach dzięki wygranej awansowała na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 31 punktów. Zespół z Dortmundu jest piąty. Do "Źrebaków" traci dwa "oczka".

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 21

22 sty 2021 | 23:06
0
Swietny mecz w wykonaniu obu zespolow. Dawno czegos takiego nie ogladalem w Bundeslidze. Boje sie o Borussie,ze bedzie miala klopoty zalapac sie do LM czy LE. Haaland po raz wtory pokazal ze jest klasowym strzelcem. Bedzie ciekawa sprawa czy Watzke pozwoli mu odejsc majac taki brylant.
22 sty 2021 | 23:15
0
Jakby nie bylo Halland zrobił to co do niego nalezało ,strzelił 2 gole , pytanie gdzie byla obrona która przepusciła 4 bramki.
0
Ehh gdybyśmy tylko tak nie tracili frajersko goli w końcówce jak ostatnio ze Stuttgartem, to by była bajka...
22 sty 2021 | 22:47
0
Co wtedy odjebał Benseabaini..., wydaję mi się, że Borussie Gladbach cechuje często minimalizm, tak było ze Stuttgartem i Werderem, tylko raz się zemściło.
1) Czyli w normie. Hoojowo, ale stabilnie.
2) Kto tam w BVB jest obecnie trenerem, bo już się pogubiłem?
0
1) Czyli w normie: hoojowo, ale stabilnie.
23 sty 2021 | 09:13
0
Rośnie nowa sila w bundeslidze. Ciekawe tylko co z niej zostanie po letnim okienku transferowym
0
Ja myślę, że o mistrzostwo powalczy raczej Bayern sam ze sobą.
22 sty 2021 | 23:07
0
Fajny ten Reus, całe prawe skrzydło chłop obstawił...
0
Haaland i Sancho są poprostu świetni, tylko co z tego skoro i tak mistrzami Niemiec nie będą. Mówi się, że mają najlepszą pakę w historii a i tak do mistrzostwa Niemiec potrzebne było polskie trio, a może to Lewandowski jest tutaj kluczem. Haaland w swoim wieku bije na głowę Lewandowskiego w tym samym wieku, jednak co będzie za kilka lat? Lewy wygrał już wszystko, nawet w Borussi był mistrzem i był w finale Ligi Mistrzów, a u Hallanda w tym samym klubie się na to nie zanosi. Mam jednak nadzieję, że zostanie do tego 2022 w Borussi a potem do Premier Leauge.
23 sty 2021 | 00:40
0
BVB ciągle coś brakuje pomimo, że mają dobrych graczy, i gwiazdy typu Halland i Sancho. W poprzednich latach jak BVB była bardzo bliska msitrza to psycha siadała i dawali ciała w meczach z ogórkami. Nie wiem co jest z ta druzyną nie tak. Chyba mentalnie nie sa przygotowani na wygrywanie powaznych meczy i pucharów.
23 sty 2021 | 04:37