Borussia Dortmund w kryzysie! Erling Haaland zdobył dwa gole, ale jego drużyna i tak przegrała [WIDEO]

Kolejna porażka Borussii Dortmund w Bundeslidze. Nie pomogły jej dwa trafienia Erlinga Haalanda. Tym razem ekipa Edina Terzicia musiała uznać wyższość Borussii Moenchengladbach.
Ofensywna gra, grad bramek i wielkie emocje - tak było zapowiadane dzisiejsze spotkanie na Borussia-Park. I rzeczywiście - kibice nie mogą czuć się zawiedzeni.
Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli gospodarze i już w pierwszej minucie wpakowali piłkę do siatki. Neuhaus technicznym strzałem pokonał Buerkiego, ale jego radość nie trwała długo. System VAR wykazał, że chwilę wcześniej Hofmann faulował Bellinghama.
Podopieczni Marco Rose dalej napierali na rywali i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Elvedi po dośrodkowaniu Hofmanna z rzutu wolnego na wślizgu skierował piłkę do bramki rywali.
Piłkarze BVB nie załamali się takim stanem rzeczy i zabrali się do odrabiania strat. W roli głównej wystąpił Erling Haaland. Norweg w 22. minucie z ostrego kąta trafił na 1:1 po podaniu Sancho. Kilka chwil później znów dostał podanie od Anglika i z bliska nie dał szans Sommerowi.
To nie był jednak koniec strzeleckich popisów w Moenchengladbach. W 32. minucie Buerki popełnił prosty błąd, gdy po rzucie wolnym odbił przed siebie piłkę. Do futbolówki dopadł Elvedi, który nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki.
Tuż po przerwie padła kolejna bramka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ramy Bensebaini. 25-latek ograł Brandta i posłał piłkę obok Buerkiego.
Ekipa BVB nie była w stanie odpowiedzieć rywalom. Gospodarze za to losy rywalizacji rozstrzygnęli na 12 minut przed końcem. Wówczas Thuram uderzył głową po rzucie rożnym i ustalił wynik spotkania.
Borussia Moenchengladbach dzięki wygranej awansowała na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 31 punktów. Zespół z Dortmundu jest piąty. Do "Źrebaków" traci dwa "oczka".
Daniel Makarewicz22 Jan 2021 · 22:26