Borussia Dortmund wygrała drugi mecz w sezonie. Asysta i nietypowa żółta kartka Łukasza Piszczka [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action/Shutterstock
FC Koeln przegrał u siebie z Borussią Dortmund 1:3 (1:0) w jedynym piątkowym spotkaniu drugiej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na RheinEnergieStadion w podstawowym składzie gości wystąpił Łukasz Piszczek. Były reprezentant Polski cztery minuty przed końcem precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie Achraf Hakimi zdobył z bliska głową drugiego gola dla przyjezdnych.
Wcześniej były reprezentant Polski w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę w dość niecodziennych okolicznościach. Doświadczony obrońca po starciu z jednym rywali musiał na chwilę opuścić boisko. Wrócił na nie bez zgody arbitra i został za to ukarany.
Szesnaście minut wcześniej wyrównał płaskim strzałem w długi róg Anglik Jadon Sancho, a prowadzenie do przerwy beniaminkowi zapewnił uderzeniem głową z kilku metrów Dominick Drexler. Wynik ustalił już w doliczonym czasie gry Hiszpan Paco Alcacer.
"Die Schwarzgelben" po drugiej wygranej z rzędu są na czele tabeli. "Koziołki" z Kolonii doznały natomiast drugiej porażki w sezonie i spadły na piętnastą lokatę w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek23 Aug 2019 · 22:28