Borussia Dortmund wygrywa bez Piszczka. Show młodych w pierwszym ligowym meczu sezonu [WIDEO]

Łukasz Laskowski / Press Focus
Borussia Dortmund pokonała aż 3:0 Borussię Moenchengladbach w ostatnim sobotnim meczu pierwszej kolejki Bundesligi.
Pierwsza ligowa bramka 17-letniego Giovanniego Reyny i dwa trafienia 20-letniego Erlinga Haalanda zapewniły BVB efektowne zwycięstwo w spotkaniu dwóch uczestników nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów.
Reyna dał wicemistrzom Niemiec prowadzenie niedługo przed przerwą po podaniu innego 17-latka, debiutującego w Bundeslidze Jude’a Bellinghama.
Na początku drugiej połowy to również Amerykanin wywalczył rzut karny, wykorzystany przez Haalanda.
Norweg ustalił następnie wynik meczu - oglądanego na Signal Iduna Park przez dokładnie 9300 kibiców - po kapitalnej akcji swojego rówieśnika, Jadona Sancho.
Mimo niekoniecznie szczególnie dobrego występu podopieczni Luciena Favre’a odpowiedzieli tym samym wysoką wygraną na wczorajsze zwycięstwo Bayernu Monachium (8:0) nad Schalke 04.
W zespole gospodarzy nie zagrał z powodu bólu pleców Łukasz Piszczek.
Wojciech_Falenta 19 Sep 2020 · 20:24