Borussia Dortmund wygrywa rzutem na taśmę! Znakomity Jadon Sancho przesądził o triumfie nad RB Lipsk [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała RB Lipsk 3:2 w hicie 32. kolejki Bundesligi. BVB awansowało na czwarte miejsce w ligowej tabeli.
W rywalizacji dwóch uczestników tegorocznej fazy pucharowej Ligi Mistrzów na prowadzenie już w siódmej minucie gry wyszli gospodarze.
Akcja bramkowa Borussii rozpoczęła się od dobrego podania rozgrywającego jeden ze swoich ostatnich meczów w barwach BVB Łukasza Piszczka. Resztę, w efektownym stylu, wzięli na siebie Thorgan Hazard i strzelec gola - Marco Reus.
Podopieczni Edina Terzicia podwyższyli przewagę niedługo po przerwie. Tym razem popis swoich indywidualnych umiejętności dał znajdujący się tego dnia w wybornej dyspozycji Jadon Sancho.
Grająca bez ciągle kontuzjowanego Erlinga Haalanda Borussia o mały włos nie zdołałaby jednak dowieźć korzystnego rezultatu do końca meczu.
Najpierw kontaktowego gola dla RB Lipsk zdobył po stałym fragmencie gry Lukas Klostermann. Na początku ostatniego kwadransa spotkania do wyrównania, po dograniu Hee-chan Hwanga, doprowadził z kolei Dani Olmo.
Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry losy meczu rozstrzygnął niesamowity Sancho, któremu, po dwójkowej akcji z Raphaelem Guerreiro, pozostało tylko dopełnić formalności.
Przegrana wicelidera tabeli - RB Lipsk oznacza, że mistrzem Niemiec został Bayern Monachium.
Borussia awansowała tymczasem na czwarte, premiowane udziałem w Lidze Mistrzów miejsce w tabeli Bundesligi. BVB ponownie spadnie jednak na piątą lokatę, jeśli Eintracht Frankfurt wygra jutro na własnym stadionie z rewelacyjnym w drugiej połowie sezonu Mainz.
Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie serie gier. Wcześniej, w najbliższy czwartek, dzisiejsi rywale spotkają się ponownie - w finale Pucharu Niemiec.
Wojciech_Falenta 08 May 2021 · 17:28