Borussia Dortmund wygrywa w hicie Bundesligi. Sancho, Haaland i Reus zabawili się z rywalami [WIDEO]

Screen z TV
Borussia Dortmund znów włącza się do walki o mistrzostwo Niemiec. Wicemistrzowie kraju wygrali 3:1 bardzo ważny mecz z RB Lipsk. Na listę strzelców wpisali się Jadon Sancho oraz Erling Haaland. Norweg uczynił to dwukrotnie. Gospodarze odpowiedzieli w samej końcówce za sprawą Alexandra Sorlotha.
Po tym, jak Bayern Monachium przegrał w piątek spotkanie z Borussią Moenchengladbach, ekipa RB Lipsk miała szansę na fotel lidera Bundesligi. Warunek był jednak jeden - wygrana nad Borussią Dortmund.
W pierwszej części spotkania działo się stosunkowo niewiele. Kontuzji doznał Axel Witsel, przez co już w 30. minucie opuścił boisko. Na klarowne sytuacje czekaliśmy do drugiej połowy. Przed przerwą źle uderzali Poulsen oraz Olmo.
Później działo się już zdecydowanie więcej, a Borussia znalazła wreszcie receptę na defensywę rywali. Bliski szczęścia był Can, lecz strzelał tuż nad poprzeczką.
W 55. minucie atak zespołu udanie wykończył natomiast Jadon Sancho. Anglik skorzystał ze znakomitej akcji Erlinga Haalanda oraz Marco Reusa i dopełnił formalności.
Strzelona bramka wyraźnie podbudowała gości. W 65. minucie Haalandowi brakło jeszcze nieco szczęścia, gdy trafił w poprzeczkę. Po chwili odpowiedział Olmo, lecz trafił w słupek.
Niewykorzystana szansa na wyrównanie szybko zemściła się na ekipie z Lipska. Sancho wystąpił w roli asystenta, posyłając piłkę na głowie Haalanda. Obrońcy tylko bezradnie przyglądali się, jak Norweg trafia do siatki.
W końcówce snajper BVB ustrzelił dublet - tym razem znakomite podanie posłał mu Reus. Napastnik minął natomiast Gulacsiego i pozostało mu tylko umieszczenie piłki w pustej bramce.
Ostatecznie Borussia wygrała 3:1, bo w końcówce trafienie honorowe zaliczył jeszcze Alexander Sorloth. Po zwycięstwie wicemistrzowie Niemiec awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Ich strata do Bayernu wynosi pięć punktów.
Maciej Pietrasik09 Jan 2021 · 20:27