Borussia Dortmund zdemolowała Schalke. Niezwykły gol Erlinga Haalanda [WIDEO]

Borussia zdemolowała Schalke. Niezwykły gol Erlinga Haalanda [WIDEO]
Borussia rozbiła Schalke w derbach Zagłębia Ruhry. Drużyna z Dortmundu wygrali aż 4:0.
Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce pierwszej połowie, gdy goście wyprowadzili dwa szybkie ciosy. W ciągu kilku minut do bramki trafili Jadon Sancho i Erling Haaland.
Szczególnej urody był gol Norwega. Po dośrodkowaniu Sancho złożył się do uderzenia nożycami, wręcz zawisł w powietrzu i efektownym uderzeniem trafił do bramki.
Po przerwie goście trafili jeszcze dwa razy. W 60. minucie do bramki trafił Raphael Guerreiro. Wynik meczu niemal dwadzieścia minut później ustalił Haaland. Było to dla niego już siedemnaste trafienie w tym sezonie Bundesligi.
Borussia jest szósta w tabeli, ale do strefy gwarantującej udział w Lidze Mistrzów traci aż sześć punktów. Schalke jest ostatnie - w bieżących rozgrywkach wygrało tylko raz.
Marcin Karbowski20 Feb 2021 · 20:21