Borussia Dortmund zremisowała z Paderborn po szalonym spotkaniu. Cały mecz Łukasza Piszczka

CosminIftode / shutterstock.com
Borussia Dortmund zremisowała przed własną publicznością z SC Paderborn 07 3:3 (0:3) w jedynym piątkowym spotkaniu 12. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Łukasz Piszczek. Były już reprezentant Polski zaliczył pełne zawody.
Ośmiokrotnych mistrzów Niemiec najpierw dwukrotnie pogrążył w sytuacjach sam na sam Streli Mamba, któremu znakomicie zagrywali na wolne pole Kai Proeger i Ben Zolinski. Dwie minuty przed przerwą podwyższył płaskim strzałem z ostrego kąta Gerrit Holtmann.
Dwie minuty po zmianie stron wprowadzony na drugą połowę Achraf Hakimi świetnie wypatrzył w polu karnym Anglika Jadona Sancho i ten mocnym uderzeniem dał sygnał do odrabiania strat. Sześć minut przed końcem kontaktowe trafienie głową uzyskał Belg Axel Witsel, a już w doliczonym czasie gry w podobny sposób uratował punkt gospodarzom Marco Reus.
Beniaminek po drugim remisie w sezonie pozostał na ostatnim miejscu w tabeli. "Die Schwarzgelben" natomiast po raz piąty w bieżących rozgrywkach podzielili się punktami z rywalami i przesunęli na piątą pozycję w klasyfikacji.
Adam Nowacki22 Nov 2019 · 22:36