Borussia Moenchengladbach pokonała Werder Brema w meczu domowym

ninopavisic / shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach rozbiła u siebie Werder Brema 3:1 (2:0) w pierwszym niedzielnym meczu 11. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Wynik konfrontacji otworzył po dwudziestu minutach gry uderzeniem głową Algierczyk Ramy Bensebaini. Później dwukrotnie golkipera gości zaskoczył sytuacyjnymi strzałami z pola karnego Patrick Herrmann.
Osiem minut po zmianie stron kontaktową bramkę mógł zdobyć Holender Davy Klaassen, ale zmarnował podyktowany rzut karny. Rozmiary przegranej zmniejszył dopiero w doliczonym czasie gry Leonardo Bittencourt.
"Źrebaki" po trzecim zwycięstwie z rzędu umocniły się na czele tabeli. Czterokrotni mistrzowie Niemiec doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na czternastą lokatę w klasyfikacji.