Borussia Moenchengladbach rozgromiła Fortunę w Duesseldorfie

ninopavisic / shutterstock.com
Fortuna Duesseldorf przegrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:4 (1:1) w meczu 22. kolejki Bundesligi. Dla gospodarzy to piąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa.
Goście prowadzili od 22. minuty, kiedy Jonas Hofmann oddał skuteczny strzał w długi róg. Wyrównał siedem minut później Erik Thommy, który poradził sobie z obrońcami i wykorzystał sytuację sam na sam.
Na początku drugiej połowy kolejnego gola dla Borussii strzelił Lars Stindl, trafiając do pustej bramki. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 3:1. Tym razem uderzał z pola karnego.
Rezultat na 4:1 dla "Źrebaków" ustalił Florian Neuhaus, który wbiegł w pole karne i strzelił obok interweniującego Floriana Kastenmeiera.
W zespole gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Dawida Kownackiego, który jest na początku rehabilitacji po urazie kolana.
W tabeli Bundesligi Borussia Moenchengladbach jest czwarta, ma na koncie 42 punkty. Natomiast Fortuna Dusseldorf zajmuje szesnastą lokatę z dorobkiem 17 punktów.