Borussia Moenchengladbach wygrała na własnym boisku z SC Freiburg

ninopavisic / shutterstock.com
Borussia Moenchengladbach wygrała u siebie z SC Freiburg 4:2 (1:1) w meczu 13. kolejki Bundesligi. Gospodarze awansowali na pozycję lidera.
"Źrebaki" prowadziły po trzech minutach. Marcus Thuram skorzystał z błędu golkipera gości i trafił z bliska.
Freiburg wyrównał w szóstej minucie. Jonathan Schmid uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego.
W drugiej połowie gospodarze od razu ruszyli do ataku i szybko zrobiło się 3:1. Najpierw Breel Embolo strzelił gola z kilku metrów, a później Patrick Herrmann wykończył składną akcję uderzeniem do pustej bramki.
W międzyczasie Embolo zmarnował jeszcze rzut karny.
W 58. minucie przyjezdni strzelili gola kontaktowego. Lucas Holer uderzył skutecznie głową z kilku metrów.
W 71. minucie rezultat spotkania na 4:2 ustalił Embolo. Szwajcar wykorzystał sytuację sam na sam.
W tabeli Bundesligi Borussia Moenchengladbach awansowała na pozycję lidera z dorobkiem 28 punktów. SC Freiburg zajmuje szóste miejsce, ma na koncie 22 punkty.