Hat-trick Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze! Jubileuszowe trafienia Polaka [WIDEO]

Robert Lewandowski kontynuuje znakomitą formę strzelecką. 33-latek trzykrotnie trafił do siatki w spotkaniu z FC Koeln, dzięki czemu ma już na koncie 300 bramek w Bundeslidze.
"Lewy" rozpoczął ten rok od bramki przeciwko Borussii Moenchengladbach. Cały mecz jednak zakończył się porażką podopiecznych Juliana Nagelsmanna 1:2.
Dziś Lewandowski znów wpisał się na listę strzelców. Bramkarza z Kolonii pokonał w 9. minucie. Asystował mu Thomas Mueller.
Początkowo sędziowie sugerowali, że Polak był na pozycji spalonej. Powtórki pokazały jednak, że napastnik utrzymał linię i trafienie uznano.
W drugiej połowie "Lewy" skompletował dublet. Tym razem asystował mu zmiennik, Leroy Sane.
Na kwadrans przed końcem Lewandowski po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu ma już na koncie 300 trafień na poziomie Bundesligi.
Dla Lewandowskiego był to już gol nr 23 w tym sezonie ligowym. Potrzebował do tego zaledwie 19 spotkań.
Kapitan reprezentacji Polski jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców w Bundeslidze. Drugi na liście Patrik Schick ma na koncie 17 trafień.
Adam Kłos15 Jan 2022 · 15:45