Bramka w 94. minucie uratowała Motor Lublin! Dogrywka i wielkie emocje w barażach o Fortuna 1 Ligę [WIDEO]

Wojciech Szubartowski / PressFocus
Motor Lublin od dawna marzy o tym, aby grać co najmniej na poziomie Fortuna 1 Ligi. W środę plany klubu znów omal nie legły w gruzach. Ostatecznie podopieczni Goncalo Feio wygrali jednak po dogrywce z Kotwicą Kołobrzeg.
Motor do samego końca walczył o udział w barażach o Fortuna 1 Ligę. Ostatecznie lubinianie zajęli szóste miejsce w tabeli II ligi i w pierwszym meczu o awans przyszło im mierzyć się z Kotwicą Kołobrzeg.
W pierwszej części spotkania to Motor był bliższy wyjścia na prowadzenie. Strzał Wełniaka był niecelny, natomiast po uderzeniu Rafała Króla dobrze interweniował Oskar Pogorzelec. Do przerwy kibice nie doczekali się bramek.
Na gola trzeba było czekać aż do 84. minuty. Wówczas piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Filip Wójcik, a "jedenastkę" na gola dla Kotwicy zamienił Paweł Łysiak.
Wówczas wydawało się, że zespół z Kołobrzegu po kilku chwilach będzie świętował awans do finału baraży. W 94. minucie do wyrównania doprowadził jednak Piotr Ceglarz i konieczna była dogrywka.
W 101. minucie idealną okazję na gola miał Łukasz Wolsztyński, lecz spudłował z kilku metrów. Bohaterem spotkania został Ceglarz, który do gola dorzucił jeszcze asystę w dogrywce.
O losach meczu przesądziła akcja ze 116. minuty. Wówczas strzelec pierwszej bramki dograł do Dawida Kasprzyka, a ten ostatni dał lublinianom awans. W finale baraży Motor zmierzy się ze Stomilem Olszyn, który wygrał u siebie 3:1 z Wisłą Puławy. Mecz o awans zaplanowano na 11 czerwca.
Maciej Pietrasik07 Jun 2023 · 23:09