Bramki Neymara i Firmino zadecydowały! Brazylia w ćwierćfinale mistrzostw świata! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Brazylia wygrała z Meksykiem 2:0 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Rosji.
Początek spotkania należał do Meksyku, który stworzył sobie kilka niezłych okazji do objęcia prowadzenia, jak chociażby próby Guardado czy Veli. Canarinhos w końcu jednak się przebudzili i w drugiej części pierwszej połowy, to oni przeważali zdecydowanie. Szanse mieli Neymar, Coutinho czy Gabriel Jesus.
Brazylia długo nie mogła znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Ochoę. Wynik spotkania udało się otworzyć dopiero na początku drugiej połowy. Najpierw Neymar zagrał piętą do Williana, ten wpadł w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, a piłkę z najbliższej odległości do pustej bramki wpakował Neymar.
W końcówce spotkania Brazylijczycy dołożyli jeszcze jedną bramkę. Neymar wyszedł sam na sam z Ochoą, chciał posłać piłkę obok golkipera, ale ten zahaczył jeszcze futbolówkę nogą, ta przeszła jednak dalej i do pustej bramki wpakował ją Firmino.
Brazylia ostatecznie wygrała z Meksykiem 2:0 i awansowała do ćwierćfinału mundialu, a tam zagra ze zwycięzcą pary Belgia-Japonia.