Brazylia gromi na Copa America. Neymar coraz bliżej rekordu Pelego [WIDEO]

MB Media / Press Focus
Brazylia rozbiła Peru 4:0 w swoim drugim meczu na Copa America. Kolejnego gola w kadrze strzelił Neymar.
Brazylijczycy objęli prowadzenie już w 12. minucie. Do bramki trafił Alex Sandro, który z bliska wbił piłkę do siatki po zagraniu Gabriela Jesusa.
Na drugiego gola trzeba było poczekać do 68. minuty. Po szybkim ataku piłka trafiła do będącego przed polem karnym Neymara, ten obrócił się w kierunku bramki i płaskim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Peru.
Neymar tym samym zrobił kolejny krok do pobicia rekordu Pelego pod względem liczby goli strzelonych dla reprezentacji. 80-latek ma na koncie 77 trafień, Neymar - o dziewięć mniej.
Brazylijczycy dobili rywali w samej końcówce. W 89. minucie Richarlison dośrodkował przed bramkę, a jego podanie skutecznym uderzeniem wykończył Everton. Pierwszy z nich też strzelił swojego gola - ustalił wynik w trzeciej minucie doliczonego czasu.
Brazylia po dwóch meczach przewodzi w swojej grupie z kompletem punktów. W drugim meczu rozegranym w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu Kolumbia zremisowała bezbramkowo z Wenezuelą.
Marcin Karbowski18 Jun 2021 · 07:08
Źródło: tvpsport.pl, Twitter