Brazylia triumfuje w Copa America. Cztery gole, dwa rzuty karne i czerwona kartka w finale [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 7 lip 2019 | 23:58
Reprezentacja Brazylii jest najlepsza w Ameryce Południowej. Canarinhos w finale Copa America pokonali Peru 3:1 (2:1).
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Na Maracanie w Rio de Janeiro spotkały się drużyny, które rywalizowały już ze sobą w fazie grupowej. Wówczas "Canarinhos" rozbili "Inków" aż 5:0. Tym razem zdecydowanym faworytom nie poszło aż tak łatwo.
Brazylijczycy od razu narzucili swoje tempo gry i raz za razem starali się zagrozić bramce rywali. Piłkarze z Peru mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. W 16. minucie Gabriel Jesus pokazał się na prawym skrzydle, przedryblował rywali i dośrodkował w pole karne. Tam niekryty Everton otworzył wynik spotkania.
Dość niespodziewanie Peruwiańczycy w 44. minucie doprowadzili do wyrównania. Thiago Silva zagrał ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Paolo Guerrero.
Podopieczni Tite odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Arthur sprtynie zagrał do Gabriela Jesusa, a ten przymierzył po ziemi z 15 metrów.
Na początku drugiej połowy niezłą okazję miał Firmino, ale posłał piłkę obok bramki. W 70. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Gabriela Jesusa i musiał opuścić boisko.
Reprezentacja Peru szukała wyrównania i coraz mocniej naciskała na rywali. Najpierw Alisson odbił uderzenie Trauco, potem piłka kilka razy lądowała w polu karnym Brazylii, ale Peruwiańczycy nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Za to Canarinhos w końcówce znów ukąsili rywala - tym razem z rzutu karnego. Na listę strzelców wpisał się Richarlison, a brazylijscy kibice mogli rozpocząć taniec radości.
Brazylia triumfowała już po raz dziewiąty na Copa America. Wcześniej pięciokrotni mistrzowie świata wygrywali ten najstarszy piłkarski turniej narodowych drużyn w latach 1919, 1922, 1949, 1989, 1997, 1999, 2004 i 2007.
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

Dyskusja 19

8 lip 2019 | 08:39
0
NIe ma na to żadnych szans. Kiedyś Brazylii praktycznie wszyscy się bali jak ognia. Juz nawet nie chodziło o przegraną, bo to było wkalkulowane, tylko o styl w jakim to zrobią. Oni grali kompletnie inną piłkę. Joga Bonito to nie jest czyiś wymysł. Nikt później czegos takiego nie grał.
W dzisiejszej Brazylii podobny styl ma Neymar, z tym, że tak chyba nie wszystko jest poukładane w głowie, dwa, chyba jednak nie ma takiego poważania jak wczesniejsze gwiazdy, a trzy, jednak za dużo po prostu "pajacuje". Ale nawet gdyby, to jest sam jeden. Wówczas to było spokojnie poł zespołu. prawdziwy dream team.
Jeszcze inna sprawa jest taka, ze teraz znajdzie sie sposób na każdy styl, nawet na taki. Na tiki takę też znaleziono sposób wiec i na joga bonito by się znalazł. Ale to właśnie przez ten styl Brazylia rozkochała w sobie wszystkich...
8 lip 2019 | 05:44
0
Żółte kartki dla Jesusa to jakaś kpina.... Sędziowanie tego turnieju na niskim poziomie niestety
8 lip 2019 | 01:12
0
Coutinho próbował coś samemu a lepiej mu idzie jak gra zespołowo. Brawo Brazylia
8 lip 2019 | 01:00
0
lubię Brazylię , ludzi ,piłkę , ale to co odp ... sędzia przy karnym budzi niesmak -" smród i muchy na obiedzie w Belwedeerre" .Tylko po co to im---Braz byli lepsi ,a tu znowu niewolnik zagwizdał we lbie syndziego....
8 lip 2019 | 01:03
0
Mógłbyś pisać normalnie, a nie tak, żeby trzeba było się domyślać o co Ci chodzi?
8 lip 2019 | 01:13
0
hehehe , trochę domysłu trenuje najważniejszy mięsień ;) /okolice czaszki/ , ale posta "rozjaśnię "
8 lip 2019 | 01:19
Mózg nie jest mięśniem.
0
Mózg nie jest mięśniem, to po pierwsze.
Po drugie proponuję zobaczyć powtórke faulu z pozycji zabramkowej. Widać z jakim impetem wpadł Peruwianczyk w zawodnika Brazylijskiego, myślę że 50/50 sędziów międzynarodowych odgwizdałoby faul.
8 lip 2019 | 01:17
0
lubię Brazylię , ludzi ,piłkę , ale to co odp ... sędzia przy karnym budzi niesmak taki jak " smród i muchy na obiedzie w restauracji Belwedeerre" .Po co to im---Brazylijczykom?! byli lepsi ,a tu znowu syndrom niewolnika zagwizdał we łbie sędziego .... Niewolnika mamony prywatnej /korzyści .
8 lip 2019 | 00:40
0
Przez słowa Messiego były łzy Jesusa później. Peru zwyczajnie brakło jakości z Brazylia. Mogli wygrać wyżej gdyby coutinho czasem podawał.
8 lip 2019 | 00:15
0
Gdyby nie Everton to Brazylia znowu skompromitowałaby się na Copie. Mają szczęście, że go wzięli na doczepkę, bo bez niego już dawno odpadliby.
8 lip 2019 | 00:05
0
Messi jednak uderzyl w czuły punkt swoimi oskarżeniami i dziś sędzia ładnie się dopasowal.
8 lip 2019 | 00:04
0
Niesłuszny karny dla Brazylii na 3:1 przy walce bark w bark potwierdził tylko słowa Messiego.
0
Jaki bark bark, chyba bark rzebro
8 lip 2019 | 00:35
0
Panowie, wszystko pod brazylie, dwa karne dla argentyny nie gwizdane a tu gwizdane wszystko :) pozdro kupa america
8 lip 2019 | 00:03