Brazylia triumfuje w Copa America. Cztery gole, dwa rzuty karne i czerwona kartka w finale [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Brazylii jest najlepsza w Ameryce Południowej. Canarinhos w finale Copa America pokonali Peru 3:1 (2:1).
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Na Maracanie w Rio de Janeiro spotkały się drużyny, które rywalizowały już ze sobą w fazie grupowej. Wówczas "Canarinhos" rozbili "Inków" aż 5:0. Tym razem zdecydowanym faworytom nie poszło aż tak łatwo.
Brazylijczycy od razu narzucili swoje tempo gry i raz za razem starali się zagrozić bramce rywali. Piłkarze z Peru mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. W 16. minucie Gabriel Jesus pokazał się na prawym skrzydle, przedryblował rywali i dośrodkował w pole karne. Tam niekryty Everton otworzył wynik spotkania.
Dość niespodziewanie Peruwiańczycy w 44. minucie doprowadzili do wyrównania. Thiago Silva zagrał ręką we własnym polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Paolo Guerrero.
Podopieczni Tite odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Arthur sprtynie zagrał do Gabriela Jesusa, a ten przymierzył po ziemi z 15 metrów.
Na początku drugiej połowy niezłą okazję miał Firmino, ale posłał piłkę obok bramki. W 70. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Gabriela Jesusa i musiał opuścić boisko.
Reprezentacja Peru szukała wyrównania i coraz mocniej naciskała na rywali. Najpierw Alisson odbił uderzenie Trauco, potem piłka kilka razy lądowała w polu karnym Brazylii, ale Peruwiańczycy nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Za to Canarinhos w końcówce znów ukąsili rywala - tym razem z rzutu karnego. Na listę strzelców wpisał się Richarlison, a brazylijscy kibice mogli rozpocząć taniec radości.
Brazylia triumfowała już po raz dziewiąty na Copa America. Wcześniej pięciokrotni mistrzowie świata wygrywali ten najstarszy piłkarski turniej narodowych drużyn w latach 1919, 1922, 1949, 1989, 1997, 1999, 2004 i 2007.
Daniel Makarewicz07 Jul 2019 · 23:58