Brazylia - USA: Brazylijczycy zdemolowali rywali! Wynik meczu i składy

Brazylia zdemolowała Amerykanów! Znamy rozstrzygnięcia w grupie I
Simone Simone/Shutterstock
Brazylia rozbiła Stany Zjednoczone w trzech setach - 25:20, 25:18, 25:19 - w meczu kończonym rywalizację w grupie I trzeciej rundy mistrzostw świata w siatkówce.
Obie ekipy wyszły w rezerwowych składach, ponieważ już jutro zostaną rozegrane półfinały. Lepiej zaprezentowali się Brazylijczycy, a wyrównana walka miała miejsce tylko na początku pierwszego seta.
W pierwszej partii "Canarinhos" zaczęli budować przewagę od stanu po 12. Sześć punktów zdobytych z rzędu pozwoliło im znacznie oddalić się od rywali i dowieźć bezpieczną przewagę do końca, wygrywając 25:20.
W drugiej odsłonie Brazylijczycy nie dawali Amerykanom szans już od samego początku - prowadzenie aż 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. I później kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, nie pozwalając by rywale się do nich zbliżyli. Drugą partię zakończyli wygraną z różnicą siedmiu punktów.
Trzeci set to totalna dominacja "Canarinhos" - 10:3, 12:4. Dopiero przy stanie 17:10, kiedy w szeregi Brazylijczyków wdarło się trochę rozluźnienia, siatkarze ze Stanów Zjednoczonych zdołali zmniejszyć nieco straty - 17:14. Ostatecznie wygrali 25:19, szybko kończąc mecz w trzech setach.
Brazylia tym samym z kompletem zwycięstw wygrała grupę, a drugie miejsce przypadło Stanom Zjednoczonym. Jeśli biało-czerwoni pokonają dzisiaj Włochów, to trafią w półfinale na Amerykanów. Awans z drugiego miejsca będzie oznaczał dla nas grę z Brazylijczykami. Półfinały odbędą się w sobotę o godzinie 17 i 20:30.