Brighton urwało punkty Chelsea! Jakub Moder i spółka zatrzymali triumfatorów Ligi Mistrzów [WIDEO]

Brighton urwało punkty Chelsea. Ekipa Grahama Pottera zremisowała 1:1 z triumfatorami Ligi Mistrzów.
Już w 3. minucie Jakub Moder miał szansę na strzelenia gola. Piłka po strzale Polaka minimalnie minęła bramkę Kepy Arrizabalagi.
Brighton lepiej rozpoczęło spotkanie, ale to Chelsea otworzyła wynik meczu. W 29. minucie Hakim Ziyech oddał strzał, piłka po rykoszecie od Alexisa Mac Allistera wpadła do siatki.
Tuż przed przerwą Callum Hudson-Odoi miał szansę na podwyższenie prowadzenia. Skrzydłowy oddał jednak fatalny strzał, który nie mógł zagrozić bramce "Mew".
W pierwszej części spotkania bardzo aktywny był Jakub Moder. Reprezentant Polski notował sporo kontaktów piłki w praktycznie każdym sektorze boiska.
Na początku drugiej połowy Danny Welbeck powinien doprowadzić do remisu. Napastnik Brighton znalazł się w dobrej sytuacji, ale kompletnie przestrzelił.
W 60. minucie podopieczni Grahama Pottera dopięli swego. Adam Webster wykorzystał zagranie z rzutu rożnego i strzelił gola na 1:1.
Kilka minut później Neal Maupay popełnił fatalny błąd techniczny. Francuz miał sporo miejsca w polu karnym, dostał kapitalne podanie od Tariqa Lampteya, ale źle przyjął piłkę i cała akcja spaliła na panewce.
Pod koniec spotkania Chelsea ruszyła do ataku. Strzały Timo Wernera czy Marcosa Alonso nie znalazły jednak drogi do bramki.
Mecz zakończył się remisem 1:1. Brighton zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w lidze. Chelsea jest trzecia.
Adam Kłos18 Jan 2022 · 22:51