Broendby wysoko wygrało z Interem Turku, dwa gole Kamila Wilczka

YouTube
Broendby IF wygrało u siebie z Interem Turku 4:1 (1:1) w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Kamil Wilczek.
Polak rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i już w 5. minucie wpisał się na listę strzelców. 31-letni napastnik wykorzystał podanie Lasse Vigena.
Goście z Finlandii doprowadzili do wyrównania w 20. minucie. Timo Furuholm uderzył bez przyjęcia po zagraniu z prawej strony Niko Markkuli.
W drugiej połowie Wilczek odzyskał prowadzenie dla gospodarzy, pokonując golkipera Interu w sytuacji sam na sam. Polak rozegrał cały mecz.
Wicemistrzowie Danii powiększyli przewagę w 71. minucie, kiedy Simon Tibbling, mimo asekuracji obrońców oddał znakomity strzał z pola karnego.
Rezultat na 4:1 ustalił siedem minut później Kasper Fisker strzałem sprzed pola karnego.
Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 18 lipca Veritas Stadion w Turku. Zwycięzca dwumeczu zagra w kolejnej rundzie z Lechią Gdańsk.
Jakub Kreśliński11 Jul 2019 · 20:56