Brutalny faul na zawodniku FC Barcelony! Poważna kontuzja i czerwona kartka dla gracza Mallorki [WIDEO]

<soccer_all_3506507>
FC Barcelona w niedzielny wieczór mierzyła się z Mallorcą w meczu 37. kolejki La Liga. W pierwszej połowie poważnej kontuzji po faulu Amatha Ndiaye doznał Alejandro Balde. Piłkarz "Blaugrany" nie był w stanie kontynuować gry, a jego rywal wyleciał z boiska z czerwoną kartką.
Alejandro Balde przed obecnym sezonem nie miał na koncie zbyt wielu meczów w pierwszej drużynie FC Barcelony. Na początku rozgrywek wygryzł jednak ze składu doświadczonego Jordiego Albę.
W niedzielę Xavi od pierwszej minuty wpuścił na boisko obu wymienionych zawodników. Tym razem Balde znalazł się na prawej stronie defensywy. Spotkania z Mallorcą nie będzie jednak wspominał zbyt dobrze.
Już w 13. minucie Balde został bowiem brutalnie sfaulowany przez Amatha Ndiaye. Zawodnik gości nie miał większych szans na trafienie w piłkę i dopuścił się bardzo ostrego przewinienia.
Sytuacja była analizowana przez system VAR. Arbiter uznał, że za to wejście piłkarzowi Mallorki należy się czerwona kartka. Balde także nie był jednak w stanie kontynuować gry.
Obrońca "Barcy" nie mógł nawet zejść z boiska o własnych siłach - musieli pomagać mu koledzy z drużyny. W miejsce 19-latka na murawie pojawił się Sergi Roberto.
Jeśli uraz Balde okaże się poważny, spory kłopot może mieć Xavi. Odejście z klubu zapowiedział bowiem Alba, przez co trener Barcelony mógłby mieć problem z obsadą lewej strony defensywy na początku przyszłego sezonu.
"Barca" potwierdziła już, że Balde uszkodził więzadło boczne w prawej kostce. Jego przerwa ma wynieść 6-7 tygodni. Opuści więc początek przygotować do nowego sezonu.
Maciej Pietrasik28 May 2023 · 20:15