Brytyjska policja wydała oświadczenie po meczu Legii Warszawa. Ponad 30 osób aresztowanych

Brytyjska policja wydała oświadczenie po meczu Legii Warszawa. Ponad 30 osób aresztowanych
Screen Twitter
Po spotkaniu Aston Villi z Legią Warszawa policja w West Midlands wydała specjalny komunikat. Aresztowano ponad 30 kibiców, a czterej funkcjonariusze zostali ranni.
W czwartek Legia Warszawa mierzyła się na wyjeździe z Aston Villą w ramach spotkania piątej kolejki Ligi Konferencji Europy. Po sukcesie w domowym meczu tym razem "Wojskowi" ulegli "The Villans" 1:2.
Dalsza część tekstu pod wideo
Starcie toczyło się w cieniu skandalu, do jakiego doszło przed Villa Park. Fani Legii starli się z miejscową policją i ostatecznie nie pojawili się na trybunach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Po zakończeniu starcia służby wydały specjalny komunikat. Poinformowano w nim, że kibice nie zostali wpuszczeni na stadion ze względów bezpieczeństwa. Mieli bowiem ranić kilku funkcjonariuszy.
- Podczas zamieszek rannych zostało czterech funkcjonariuszy. Jeden z nich został przewieziony do szpitala. Obrażenia odniosły również dwa konie i dwa psy policyjne. W ich kierunku rzucono bowiemr race. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się poważne - napisano.
- Do tej pory dokonano 39 aresztowań pod zarzutami wielu przestępstw, w tym brutalnego zakłócenia porządku publicznego i napaści na funkcjonariusza policji. Będziemy dalej przeglądać wszystkie dostępne nagrania, aby zidentyfikować sprawców - dodano w oświadczeniu policji.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler01 Dec 2023 · 07:00
Źródło: West Midlands Police

Przeczytaj również