Buffon zagrał na San Siro i puścił gola po główce z 16 metrów. Inter był blisko klęski z Parmą [WIDEO]

Inter Mediolan z trudem awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Wygrał z Parmą 2:1, ale dopiero po dogrywce.
Wydarzeniem meczu był występ Gianlugiego Buffona. Włoch, który w tym sezonie zaliczył zaledwie trzy występy w Serie B, pod koniec stycznia skończy 45 lat. Obok niego w pierwszej jedenastce Parmy znalazł się m.in. Adrian Benedyczak. Polak przebywał na boisku do 74. minuty.
Inter miał przewagę, ale był bezzębny. W pierwszej połowie oddał dwa strzały. Buffon nie musiał interweniować po żadnym z nich.
Parma była bardziej konkretna. W 38. minucie po szybkiej akcji cudownego gola z dystansu strzelił Jurić.
Parma była blisko sprawienia sensacji i awansu do ćwierćfinału. Inter zdołał wyrównać dopiero w 88. minucie. Buffona pokonał Martinez.
Konieczna okazała się dogrywka, w której gospodarze zadali cios na wagę awansu do kolejnej rundy. W 109. minucie zwycięskiego gola dla Interu strzelił Acerbi. Buffona zaskoczył uderzeniem głową z linii pola karnego.
Marcin Karbowski10 Jan 2023 · 23:37