Bundesliga: Bayer rozbił Freiburg, zadebiutował Kapustka

facebook.com/SCFreiburg/
Bayer 04 Leverkusen rozbił u siebie SC Freiburg 4:0 w drugim niedzielnym spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na BayArena zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości rozpoczął Bartosz Kapustka. Pomocnik reprezentacji Polski w 69. minucie zastąpił Marco Terrazzino.
Dwukrotnie do siatki przyjezdnych, jeszcze w pierwszej połowie, celnie przymierzył Kevin Volland, a jego trafienia przedzielił gol Chilijczyka Charlesa Aranguiza. Efektowny sukces "Aptekarzy" przypieczętował w samej końcówce Julian Brandt.
Dzięki pierwszej wygranej w sezonie zespół z przedmieść Kolonii awansował na dwunaste miejsce w tabeli. Drużyna z Bryzgowi doznała natomiast drugiej porażki i jest szesnasta.