Bundesliga: Porażka VfB Stuttgart, grał Kamiński

jeollo, wikipedia
Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen pokonali u siebie VfB Stuttgart 3:1 (1:1) w drugim niedzielnym meczu trzeciej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Veltins-Arena całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Marcin Kamiński.
Miejscowi objęli prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Algierczyka Nabila Bentaleba już w czwartej minucie gry. Wyrównał efektownym wolejem pięć minut przed przerwą Kongijczyk Chadrac Akolo.
Dwie minuty po zmianie stron drugiego gola dla gospodarzy zdobył głową Brazylijczyk Naldo, a zaledwie minutę później Austriak Guido Burgstaller sprytnym lobem nad bramkarzem podwyższył na 3:1.
Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Zagłębia Ruhry awansował na piąte miejsce w tabeli. "Die Schwaben" doznali drugiej porażki i pozostali na czternastej pozycji w klasyfikacji.