Były gwiazdor Ekstraklasy zabłysnął. Zdobył dwie bramki w barażu o awans do Serie A [WIDEO]

screen Twitter
Monza pokonała Brescię Calcio 2:1 w pierwszej odsłonie półfinału baraży, które mają wyłonić beniaminków włoskiej Serie A. Bohaterem spotkania został Christian Gytkjaer, autor dwóch bramek.
Bezpośredni awans z Serie B do Serie A wywalczyły Lecce oraz Cremonese. Kolejne sześć drużyn rozpoczęło rywalizację w barażach. W ćwierćfinałach Benevento wyeliminowało Ascoli, a Brescia Perugię. Pewne miejsce w półfinałach miały z kolei Pisa i Monza.
W pierwszym półfinałowym barażu Benevento z Kamilem Glikiem w składzie pokonało 1:0 Pisę. Już w sobotę zostanie rozegrany mecz rewanżowy.
Wczoraj do rywalizacji dołączyły także Brescia Calcio i Monza. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie pierwszego z wymienionych zespołów, ale po meczu to goście byli w lepszych humorach.
Co prawda już w 7. minucie Brescię na prowadzenie wyprowadził Stefano Moreo, ale później dwa ciosy zadała Monza. W obu przypadkach do siatki trafiał były król strzelców polskiej Ekstraklasy, Christian Gytkjaer.
Duńczyk, który w przeszłości reprezentował z dobrym skutkiem Lecha Poznań, wyrównał tuż przed przerwą, a w 56, minucie skutecznie wykonał rzut karny. Jego drużyna wygrała 2:1 i postawiła poważny krok w drodze do finału baraży.
Dla Gytkjaera były to gole numer 10. i 11. w tym sezonie. Wcześniej 32-latek dziewięciokrotnie zdobywał bramki w fazie zasadniczej sezonu Serie B.
Adam Nowacki19 May 2022 · 09:08