Były podopieczny Probierza wróci do kadry? Ćwiąkała typuje. "Postawię na niego"

Były podopieczny Probierza wróci do kadry? Ćwiąkała typuje. "Postawię na niego"
Canal+
Autor:Adam Nowacki20 Wrz 2023 | 14:25
Już za kilka dni Michał Probierz roześle swoje pierwsze powołania jako selekcjoner reprezentacji Polski. Być może ponownie w kadrze znajdzie się piłkarz, który już współpracował z nowym szkoleniowcem biało-czerwonych.
Wszystko stało się jasne. To Michał Probierz zastąpił Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera polskiej kadry.
Dalsza część tekstu pod wideo
50-letni trener musi szybko wziąć się do pracy, bo już za kilka dni należy wysłać pierwsze powołania na październikowe mecze w eliminacjach mistrzostw Europy.
Przypomnijmy, że biało-czerwoni 12 października zmierzą się z Wyspami Owczymi, a trzy dni później podejmą u siebie Mołdawię.
Kto znajdzie się na liście powołanych? Tego póki co nie wiemy. Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz CANAL+ Sport, ma natomiast pewien typ.
- Gdybym miał strzelać, jaki powrót nastąpi do reprezentacji od razu, to postawię na Michała Helika - napisał Ćwiąkała.
Helik obecnie występuje w angielskim Huddersfield i właściwie co mecz gra od pierwszej do ostatniej minuty na poziomie Championship.
W przeszłości 28-letni dziś obrońca siedem razy wystąpił w barwach reprezentacji Polski. Ostatni raz miało to jednak miejsce w 2021 roku.
Probierz i Helik znają się bardzo dobrze, bo pracowali razem w Cracovii. Defensor grał dla “Pasów” w latach 2017-2020, a nowy selekcjoner był szkoleniowcem krakowskiego klubu od 2017 do 2021 roku.
Źródło: Twitter

Dyskusja 0