Caen lepsze od Bastii w Pucharze Francji. Rozstrzygnęły rzuty karne

Killian Hoorelbeke / shutterstock.com
SC Bastia uległa po rzutach karnych Stade Malherbe Caen 3:5 w ostatnim wtorkowym meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Francji. Po 90 minutach było 1:1, natomiast po dogrywce 2:2.
Na Stade Armand-Cesari znacznie wyżej notowani goście z Normandii dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ambitnie walczący zespół z Korsyki potrafił odrobić straty i doprowadzić najpierw do dogrywki, a następnie do rzutów karnych.
Bohaterami ekipy z poziomu piątej klasy rozgrywkowej byli Louis Poggi, który popisał się sprytnym lobem oraz Benjamin Santelli, który celnie przymierzył głową trzy minuty przed końcem dogrywki. W serii "jedenastek" jednak Rahavi Kifoueti uderzył zbyt słabo i dobrze interweniujący Erwin Zelazny uratował ekipę z Ligue 1 przed sensacyjnym wyeliminowaniem.
Wcześniej do ćwierćfinału przebiły się również Dijon FCO, US Orleans Loiret i FC Nantes.
Kamil Kaczmarek06 Feb 2019 · 07:13