Carlitos bohaterem Legii! Hiszpan już trafia w Ekstraklasie, akcja rezerwowych dała wygraną ze Stalą [WIDEO]

Marta Badowska / PressFocus
Legia Warszawa wygrała 1:0 ze Stalą Mielec w drugim piątkowym spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem stołecznego zespołu został Carlitos, który w 74. minucie pokonał bramkarza gospodarzy.
Początek spotkania w Mielcy nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Kolejne strzały piłkarzy obu drużyn były niecelne. Precyzji brakowało choćby Gerbowskiemu czy Augustyniakowi.
Naprawdę groźnie zrobiło się dopiero w 26. minucie. Wówczas w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem znalazł się Paweł Wszołek. Górą w tym pojedynku był golkiper Stali.
Ostatecznie w pierwszej części spotkania kibice nie doczekali się goli. Po strzale Hamulicia sytuację uratował Johansson, natomiast Josue przy dobrej okazji uderzył obok słupka.
W drugiej części spotkania Kosta Runjaic zdecydował się na dokonanie kilku zmian. Wpuścił na boisko między innymi Carlitosa i jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.
Hiszpan strzelił bowiem swojego pierwszego gola po powrocie do Ekstraklasy. Mocnym uderzeniem nie dał szans Mrozkowi, wykorzystując podanie innego rezerwowego, Roberta Picha.
Niewiele brakowało, aby chwilę później rezultat podwyższył Josue. Pierwszy strzał Portugalczyka obronił bramkarz, a przy dobitce pomylił się Maciej Rosołek, marnując znakomitą sytuację.
Stal nie była jednak w stanie odpowiedzieć "Wojskowym" i w efekcie podopieczni Kosty Runjaica wygrali cały mecz 1:0. Dzięki temu samodzielnie zajmują drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.
Maciej Pietrasik26 Aug 2022 · 22:28