Celta Vigo pokonała Real Betis

Jsmq, wikicommons
Celta Vigo pokonała przed własną publicznością Real Betis Balompie 3:2 (1:0) w poniedziałkowym meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio de Balaidos gospodarze pierwszą bramkę zdobyli już w 12. minucie. Wówczas Iago Aspas wykorzystał błąd w defensywie rywali i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.
Po zmianie stron zawodnicy Celty powiększyli prowadzenie za sprawą trafienia Gomeza Gonzaleza. Urugwajski napastnik w 57. minucie dopadł do piłki zagranej przez Jonny'ego i strzałem głową pokonał golkipera drużyny przeciwnej.
Pierwszego gola na rzecz ekipy przyjezdnej strzelił w 71. minucie Sergio Leon, który po podaniu Riza Durmisiego umieścił piłkę w pustej siatce.
W 80. minucie trzecią bramkę dla drużyny z Galicji zdobył Iago Aspas, a wynik spotkania na 3:2 w doliczonym czasie gry ustalił Andres Guardado, pewnie egzekwując jedenastkę.
Podopieczni Juana Carlosa Unzue zajmują obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli, natomiast podopieczni Quique Setiena plasują się na trzynastej pozycji.